نقد و بررسی سامسونگ گلکسی بادز

1
912
نقد و بررسی سامسونگ گلکسی بادز
نقد و بررسی سامسونگ گلکسی بادز

بادز کوچک با صدای بلند….

امروزه هدفون‌های بی‌سیمی، یکی از بزرگ‌ترین و بهترین وسیله‌های صوتی و شنیداری می‌باشند و محبوبیت زیادی در میان مردم دارند. در مقابل موفقیت ایرپاد اپل، برندهای مختلف هدفون در تلاش هستند تا کاری انجام دهند و این موفقیت چشمگیر را از آن خود کنند. گلکسی بادز سامسونگ با صدایی گرم و رسا قدم به قدم با اپل ایرپاد در حال حرکت و رقابت می‌باشد.

درست است که سامسونگ گلکسی بادز در فروشگاه‌های ایربادز بی‌سیمی در جایگاه دوم قرار دارند، اما این بادز اولین تلاش هدفون بی‌سیمی شرکت سامسونگ نیست: بهتر است بدانید که این شرکت دو نسل از هدفون‌های بی‌سیمی Gear IconX را تولید کرده است.

طراحی سامسونگ گلکسی بادز

در ابتدا باید گفت که سامسونگ گلکسی بادز با طراحی کاملا سفید و ساده خود خیلی زیبا و جذاب شده است. این هدفون بی سیمی دارای دو ایربادز و یک محفظه شارژ می‌باشد.

خود ایربادز صیقلی و جمع و جور است، اما در کنار آنها باله‌ها (wingtips) برای اندازه شدن بادز قرار داده شده‌اند. این سری‌ها در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ در جعبه قرار دارند تا اینکه کاربر بتواند سایز مناسب را برای گوش‌ خود پیدا کند.

وقتی buds را در گوش خود قرار می‌دهید، نسبتا احساس خوب و راحتی دارید. گاهی اوقات شاید احساس کنید که هر لحظه احتمال افتادن آنها وجود دارد، اما باید گفت که آنها ثابت هستند و استفاده از آنها حس خوبی به فرد می‌دهد.

معنی نبود سیم‌ها این است که هر چقدر که سر خود را بچرخانید یا اینکه به آن ضربه وارد کنید آنها در گوش ثابت باقی می‌مانند و احتمال افتادن آنها خیلی کم است. حتی می‌توانید آنها را در حین ورزش بپوشید و فعالیت‌های ورزشی خود را با خیالی راحت انجام دهید.

یکی از مشخصه‌های خوب این طراحی این است که از مواد مرواریدی در محفظه بیرونی بادز استفاده شده است که نور را خیلی خوب منعکس می‌کنند و تقریبا تاثیر هولوگرافیکی دارند.

این پوشش مرواریدی در کنار اینکه ظاهری خوب و جذاب دارد، مانند کنترل‌های لمسی عمل می‌کند که می‌توان از آن برای اجرا کردن موسیقی، متوقف کردن آن، رد کردن فایل‌ها، جواب دادن و اتمام مکالمه استفاده کرد.

وجود کنترل‌های لمسی کار با بادز را بسیار راحت و مناسب می‌کند، اما در ضربات خود باید خیلی دقیق باشید، فشار کافی بر روی بادز وارد کنید تا فعالیت و درخواست شما را ثبت و اجرا کند. ما در زمان تست در شرایط مختلف علامت را به درستی نمی‌زدیم و فشار کافی بر روی آن وارد نمی‌کردیم که باعث می‌شد مجبور شویم دوباره (حتی چند بار) آن را امتحان کنیم.

وقتی بر روی صندلی نشسته‌اید و در حال انجام کارهای خود هستید این مشکل لمسی ناراحت کننده می‌باشد، اما وقتی در حال حرکت هستید و دست‌تان ثابت نیست – مانند زمانی که در باشگاه هستید یا اینکه می‌دوید – این مشکل می‌تواند دردسر ساز باشد. خبر خوب این است که با گذشت زمان با این سیستم وفق پیدا می‌کنید و بالخره بهتر و بهتر می‌شوید – اما باز هم صد در صد در کار خود موفق نخواهید بود.

طراحی سامسونگ گلکسی بادز
طراحی سامسونگ گلکسی بادز

جعبه مخصوص شارژ سامسونگ گلکسی بادز

اجازه دهید درباره محفظه شارژ صحبت کنیم. این محفظه خیلی جمع و جور می‌باشد و وقتی در حال حرکت هستید می‌توانید آن را در جیب خود قرار دهید و به موسیقی گوش دهید.

اگر از Gear IconX سامسونگ استفاده کرده باشید، متوجه می‌شوید که تمام اجزای سامسونگ بادز کوچک‌تر از هدفون‌های نسل قبلی است. در حقیقت، 30 درصد کوچک‎‌تر است و مطمئنا وقتی آن را در جیب خود قرار می‌دهید احساس متفاوتی خواهید داشت.

محفظه معمولا در مقابل ضربات محکم و شدید، مقاوم می‌باشد و وقتی از ایربادز استفاده نمی‌کنید آهن رباهای مخصوصی که در محفظه وجود دارد آنها را سرجایشان نگه می‌دارد.

در بیرون محفظه یک LED کوچک وجود دارد که نشان می‌دهد جعبه چقدر باطری دارد. در حالیکه که LED داخلی محفظه به شما می‌گوید که چقدر شارژ برای ایربادز شما باقی مانده است.

در پشت محفظه، پورت شارژر USB-C – گلکسی بادز به همراه خود یک کابل USB دارد که با آن می‌توانید محفظه را شارژ کنید – وجود دارد. عمر باطری خود بادز 6 ساعت می‌باشد، درحالیکه جعبه 7 ساعت شارژ اضافی – که برای بادز بی سیمی خیلی خوب می‌باشد- فراهم می‌کند.

وقتی بادز را از محفظه بیرون می‌آورید، برنامه پوشیدنی گلکسی سامسونگ (Galaxy Wearable app) به شما می‌گوید که چقدر باطری برای بادز باقی مانده است، اما برخلاف آن اپل ایرپاد به شما نمی‌گوید که چقدر جعبه شارژ دارد. در عوض باید فقط بر روی LED بیرون محفظه تکیه کنید تا به شما بگوید که چقدر باطری برای محفظه شارژ باقی مانده است.

یکی از جالب‌تربن مشخصه‌ها این حقیقت است که می‌توانید هدفون‌ها را در محفظه به صورت بی سیمی شارژ کنید. این به این معنی است که اگر یک پد شارژ بی‌سیم سازگار (Qi compatible) داشته باشید، می‌توانید بادز را در آن قرار دهید و شارژ کنید.

از آنجایی که گلکسی S10 جدید دارای قابلیت شارژ معکوس می‌باشد،  برای شارژ کردن هدفون‌ها یک مزیت محسوب می‌شود.

این به این معنی است که می‌توانید این برنامه را بر روی تلفن گلکسی S10 خود نصب کنید و تلفن خودتان را بر پشت دستگاه قرار دهید تا که بتوانید آنها را نیز شارژ کنید. هوشمندانه است و این رویکرد در زمان تست دستگاه بسیار مفید بود.

مشخصه‌ها و عملکرد سامسونگ گلکسی بادز

اگر یک سامسونگ گلکسی S10، گلکسی S10 پلاس یا گلکسی S10e داشته باشید، هماهنگ کردن بادز با آن یک تجربه فوق العاده عالی است. این مشخصه مانند ایرپادز اپل که سریعا به گوشی آیفون متصل می‌شود می‌باشد.

اتصال بادز برای کاربران مختلف فرق می‌کند؛ چندین نویسنده در تیم TechRadar بادز را امتحان کردند. بعضی از این نویسنده‌ها اصلا تجربه قطع اتصال را نداشتند، اما بقیه مرتبا تجربه قطع اتصال گوشی و بادز را داشتند.

بیشتر مشکلات اتصال به نظر می‌رسد با آپدیت نرم افزاری که سامسونگ ارائه داده است برطرف شده باشد، اما اگر بادز را در نزدیکی دستگاه‌های بلوتوثی دیگر استفاده کنید، درست مانند بادز بی‌سیمی ممکن است شما نیز تجربه قطع اتصال داشته باشید.

اما بهتر است بدانید که با آخرین آپدیت، ما قطع بلوتوث را تجربه نکردیم

مشخصه‌های سامسونگ گلکسی بادز
مشخصه‌های سامسونگ گلکسی بادز

برنامه سامسونگ گلکسی بادز

چند مشخصه اضافی دیگر را نیز می‌توان در بین برنامه Sumsung Galaxy Buds مانند ایکولایز دید که به شما این اجازه را می‌دهد که برنامه‌های از قبل تعیین شده را عوض کنید.

این برنامه می‌تواند مشخصه صدای محدود را روشن کند و صداهای زمینه را با صدای موسیقی ترکیب کند. این مشخصه برای زمانی مناسب است که درحال دویدن هستید و می‌خواهید صداهای بیرونی را بشنوید و خود را از خطرات احتمالی نجات دهید.

این ویژگی صداهای ترافیک را متعادل می‌کند و بدون کاهش کیفیت موسیقی به شما اجازه می‌دهد در مقابل صداها و حوادث محیطی گوش به زنگ بمانید.

درست است که این یک مشخصه و ویژگی مفید است، اما ما با مشکلاتی در آب و هوای بادی رو‌به‌رو شدیم. در این شرایط آب و هوایی، صدای باد قوی‌تر شده و صدای تیز صوت مانندی را ایجاد می‌کند.

اگر شما گلکسی بادز خود را گم کنید، می‌توانید از مشخصه «ایربادز من را پیدا کن» استفاده کنید تا که بتوانید محل آنها را پیدا کنید. وقتی این مشخصه را فعال می‌کنید، Galaxy Buds یک صدای مداوم جیر حیر ایجاد می‌کند و می توانید خیلی سریع آنها را بیابید.

قیمت سامسونگ گلکسی بادز

سامسونگ گلکسی بادز با قیمت 149 دلار برای سفارش کاربران در دسترس آنها قرار گرفته است. این قیمت بسیار مناسب است و باعث شده که بادز سامسونگ از ایرپادز اپل ارزان‌تر باشد.

سامسونگ گلکسی بادز در هشتم مارچ در بازار بریتانیا، آمریکا و کشورهای خاورمیانه عرضه شد و علاقمندان به بادز قادر به خرید آن بودند.

اگر جزء آن دسته افرادی باشید که سامسونگ گلکسی 10، گلکسی S10 پلاس یا گلکسی S10e را سفارش داده باشید، ممکن است که یک جفت گلکسی بادز به صورت رایگان دریافت کرده باشید. این هدیه برای سفارش‌های اولیه بود و در 7 مارچ به پایان رسید.

قیمت سامسونگ گلکسی بادز
قیمت سامسونگ گلکسی بادز

رای آخر درباره سامسونگ گلکسی بادز

به نظر می‌رسد سامسونگ سرانجام با گلکسی بادز موفق شده است و رقابتی جدی با اپل ایرپاد در زمینه طراحی، صدا و استفاده آسان به راه انداخته است. ما تاثیر پوشش مرواریدی بر روی محفظه بادز در بیرون از خانه را دوست داریم و علاقمند به طراحی صیقلی محفظه شدیم. البته ناگفته نماند که آن را خیلی راحت و کاربردی می‌دانیم.

کیفیت صدایی که بوسیله این بادز بی‌سیمی ارائه داده می‌شود در حقیقت همان صدای بم عمیق بسیار خوب است. اگرچه ممکن است افرادی که به موسیقی علاقه دارند بخواهند در جای دیگری به دنبال یک صدای طبیعی‌تر – از آنجاییکه گلکسی بادز صدای خیلی گرمی دارد – بگردند.

عمر باطری 6 ساعته برای بادز و 7 ساعت برای محفظه به نظر خوب می‌باشد. درست است که مشکلات اتصال قبل از آخرین آپدیت نرم افزاری سامسونگ وجود داشته است، اما این مشکلات بعد از آپدیت به طور کامل برطرف شده‌اند.

گفته می‌شود که اگر یک تلفن سامسونگ دارید، گلکسی بادز یک جفت خارق العاده از یک هدفون بی سیمی برای شما است. هدفون بی سیمی سامسونگ گلکسی بادز چند مشخصه عالی دارد که در رقابت با برندهای دیگر آنها را پیروز میدان نگه می‌دارد. با این کیفیت صدای عالی، اندازه مناسب و عالی و طراحی جذاب و زیبا می‌توان گفت که این هدفون یک خرید هوشمندانه حتی برای جمعیت iOS می‌باشد.

منبع: techradar

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha