بررسی هدفون بی‌سیمی شیائومی Xiaomi Mi True

0
821
بررسی هدفون بی‌سیمی شیائومی می ترو
بررسی هدفون بی‌سیمی شیائومی می ترو

هدفون‌های بی‌سیمی Mi True یکی از هدفون‌های بی‌سیمی بسیار موفق شیائومی در بازار است. این هدفون یکی از تلاش‌های شیائومی در بخش بادزهای بی‌سیمی می‌باشد که با قابلیت‌های خاصی پا به عرصه رقابت هدفون‌های بی‌سیمی مانند اپل ایرپاد و سامسونگ گلکسی بادز گذاشته است. هندزفری بی‌سیمی شیائومی Xiaomi Mi True Earbuds طراحی مشابه به ایرپاد دارد. می ترو با مشخصه‌هایی مانند ضد عرق بودن و قابلیت حذف صدای محیطی وارد بازار شده است. این هدفون با ضربه و لمس کار می‌کند و با قیمتی بسیار مناسب عرضه شده است. در اینجا به بررسی هدفون بی‌سیمی Mi True می‌پردازیم. پس برای آشنایی بیشتر با این دستگاه با ویکی نقد همراه شوید و از مشخصه‌ها و قابلیت‌های آن آگاه شوید.

طراحی هدفون بی‌سیمی شیائومی می ترو

طراحی هدفون‌های بی‌سیمی Mi True شباهت بسیار زیادی به هدفون بی‌سیمی ایرپاد دارد. هندزفری بلوتوث شیائومی Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic در یک محفظه‌ای شبیه نخ دندان وارد بازار شده است که از قسمت بالا باز می‌شود. با باز شدن از قسمت بالا هدفون داخل آن قابل مشاهده و دسترسی می‌باشد. اگرچه، این محفظه به جمع و جوری کیس ایرپاد نیست. باید گفت که عرض و طول محفظه برابر با محفظه ایرپاد می‌باشد، اما قطر آن دو برابر است و همین موضوع اندازه آن را بیشتر کرده است.

در قسمت جلویی محفظه هدفون بی سیمی شیائومی یک LED سفید قرار دارد که در مواقع مختلف چشمک می‌زند. هر زمانی که چشمک می‌زند نشان دهنده موقعیت‌هایی مانند وضعیت باطری و .. است. در قسمت زیر محفظه یک پورت USB-C استاندارد برای شارژ شدن قرار دارد. هر کدام از ویژگی‌های این دستگاه بسیار کاربردی هستند و به بهبود عملکرد دستگاه کمک می‌کنند.

در داخل این محفظه دو سوراخ بزرگ برای هر کدام از بادزها قرار داده شده است. این هدفون‌ها برای شارژ شدن به پایه سوراخ‌های داخل جعبه شارژ درست مانند محفظه ایرپاد متصل می‌شوند.

این هدفون‌ها از طراحی شبیه یک آسیاب بادی‌ بلند برخوردار شده‌اند. درست مانند کیس، هدفون‌ وایرلسی xiaomi mi true نیز در هر ابعادی بزرگ‌تر از ایرپاد هستند.

این هندزفری‌ها ساقه‌های بلند و بسیار کلفتی دارند که خانه اتاقک‌های رادیویی و الکترونیکی برای بلوتوث هستند. در داخل بخش‌های اسپیکر اصلی بخش‌های الکترونیکی اضافی در کنار باطری و گرداننده قرار دارد.

هدفون‌های Xiaomi Mi True Basic طراحی خاصی برای قرار گیری داخل گوش دارند. جنس سیلیکونی دارند و دارای سه سایز متفاوت هستند که برای قرارگیری در هر گوشی متناسب هستند. با قرار گیری در داخل گوش به قابلیت‌های می ترو افزوده می‌شود و اجازه ورود هیچ صدایی را به داخل گوش نمی‌دهند. در زمان پوشیدن هندزفری‌های شیائومی Mi True احساس خوبی خواهید داشت و اصلا از گوش شما نخواهند افتاد.

حتما بخوانید:

بررسی هدفون بی‌سیمی هواوی فری بادز 3

درست مانند ایرپاد، هندزفری‌های بی‌سیمی Mi True قابلیت تشخیص دارند. یعنی زمانی که در گوش گذاشته می‌شوند، تشخیص می‌دهند که در گوش هستند، چرا که آنها دارای سنسورهای بسیار قویی هستند. هر گاه آنها را از گوش خود بیرون بیاورید موسیقی قطع می‌شود، اما متاسفانه اگر دوباره آنها را در گوش خود قرار دهید موسیقی ادامه پیدا نخواهد کرد. اما باید گفت که در اپل ایرپاد این گونه نیست و موسیقی از همان جایی که قطع شده است ادامه می‌یابد.

در کنار هدفون mi true نیز یک پد لمسی وجود دارد که می‌توانید برای عملکردهای متفاوت به آن ضربه بزنید. شما می‌توانید برای پخش و توقف موسیقی دو بار ضربه بزنید یا اینکه می‌توانید منشی صوتی را فعال کنید. همچنین می‌توانید برای فعال و غیر فعال کردن حذف صدای محیطی آن را فشار دهید و به آن ضربه بزنید.

مهم‌ترین قابلیت طراحی Mi True در این است که تائید IPX4 دارد و آن را ضد عرق و آب می‌کند. قابلیت ضد عرق و آب بودن در زمان ورزش بسیار مفید و کاربردی می‌باشد.

طراحی می ترو
طراحی می ترو

راحتی هدست بلوتوثی Mi True

از لحاظ راحتی هدفون‌های وایرلسی می ترو خیلی خوب کار می‌کنند. راحتی آنها آنقدر زیاد است که می‌توان مدت زمان زیادی آنها را پوشید و حتی بعد از مدتی فراموش می‌کنید که آنها در گوش‌های شما قرار دارند. این ویژگی را می‌توان یکی از قابلیت‌های خوب این هدفون دانست.

این هدفون‌ها بزرگ‌تر از ایرپاد یا سایر نمونه‌های بی‌سیمی هستند. این به این معنی است که زمانی که در تخت خواب خود هستید و به پهلو قرار می‌گیرید، متوجه فشار آنها به گوش خود خواهید شد و شاید کمی شما را اذیت کنند. اما در کل این موضوع خیلی ناراحت کننده نیست ‌و فراموش می‌کنید.

کنترل‌ها و نرم‌افزاری mi true

همانطور که در بالا ذکر شد، هندزفری‌های بلوتوث شیائومی نسخه گلوبال را می‌توان با پد لمسی در کنار هر کدام از گوشی‌ها کنترل کرد. اما متاسفانه کنترل‌ها همیشه خیلی خوب کار نمی‌کنند چرا که شما به هدف کوچکی در کنار سر خود ضربه می‌زنید که نمی‌توانید حتی آن را ببینید. پس باید گفت که به راحتی می‌توان اشتباه کرد و هدفون می ترو جواب نیاز شما را ندهد.

اما مشکل اصلی xiaomi mi true wireless basic این است که مانند هر چیزی دیگری که در گوش شما قرار دارد، ضربه زدن به هدفون تجربه خوبی نخواهد بود. حتی اگر به آرامی ضربه بزنید مانند این است که چکش به گوش خود می‌زنید. چرا که ضربه مستقیما به پرده گوش شما منتقل می‌شود و کمی آزاردهنده می‌باشد. به همین دلیل است که گاهی اوقات کاربران سعی می‌کنند از آن کمتر استفاده کنند.

نرم افزار می ترو
نرم افزار می ترو

حذف صدای محیطی Mi True

هدفون‌های بلوتوث شیائومی Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic یک مشخصه حذف صدای محیطی دارند که با فشار دادن و نگه داشتن پنل لمس در دو سمت هر ایرباد فعال یا غیر فعال می‌شود.

متاسفانه، مشخصه حذف صدای محیطی در این هدفون‌های بی‌سیمی خیلی خوب نیست. این مشخصه با صداهایی با فرکانس پایین مانند وزوز سیستم تهویه هوا کار می‌کند، اما خارج از آن محدوده خیلی بی‌فایده است. در ضمن، این همچنین صدایی صفیری ایجاد می‌کند، صدایی شبیه وقتی که صدف را در کنار گوش خود قرار می‌دهید تولید می‌کند، که در بیشتر موارد ناخوشایندتر از صدای بیرونی است.

بیشتر اوقات تشخیص روشن بودن و خاموش بودن قابلیت حذف صدای محیطی سخت است. این دستگاه وقتی از یک حالت به حالت دیگری آن را تغییر می‌دهید صدایی را ایجاد می‌کند، اما گاهی اوقات مجبور هستید چند بار حالت آن را عوض کنید تا متوجه روشن بودن یا خاموش بودن آن شوید.

عملکرد صوتی هندزفری Xiaomi Mi True

هندزفری‌های بی‌سیمی می ترو یک جفت هدفون نجیب و آراسته هستند. از جهاتی پیشرفت‌های بیشتری از صدای ایرپاد دارند و از جهاتی دیگر پسرفت‌های دارد.

صدای بم این دستگاه یشرفت قطعی نسبت به ایرپاد می‌باشد. ایرپاد بعلت طراحی بیرونی که دارد صدای بم گسترشی ندارد، بنابراین بعضی از صداهای پایین را نخواهید شنید. هدفون‌های وایرلسی Mi True در مقایسه صدای بم کامل‌تری با ضربه دارند. اگرچه باید گفت که هدفون‌های بی‌سیمی mi true در بخش صداهای کم بسامد خیلی خوب پیشرفت نکرده است و این باید مربوط به سیلیکون سر هدفون باشد که خیلی خوب ورودی گوش را مهر و موم نمی‌کنند.

یکی از نگرانی‌های عمده درباره هدفون‌های بی‌سیمی Mi True Basic تاخیر زمانی آن در زمان اجرا می‌باشد که خیلی ضعیف است. البته در زمان گوش دادن به موسیقی خیلی قابل رویت نیست و متوجه آن نمی‌شوید. اما محتوای ویدیویی بعلت اختلاف در ویدیو و هماهنگی موسیقی و صدا غیرقابل تماشا هستند. این موضوع در دستگاه‌های مختلفی تست شده است و تقریبا در تمام اینها ضعیف بوده است. به نظر می‌رسد که منبع اصلی مقصر این تاخیر زمانی است.

عملکرد صوتی می ترو
عملکرد صوتی می ترو

عمر باطری Mi True

عمر باطری هدفون‌های بی‌سیمی می ترو غیر قابل ستایش هستند و قابل تعریف نیستند. علی‌رغم اینکه محفظه بزرگی دارند و بدنه خود دستگاه خیلی بزرگ می‌باشد، هدفون‌های بی‌سیمی می ترو می‌توانند تنها 3 ساعت پخش موسیقی مداوم و 10 ساعت باطری با محفظه را مدیریت کنند. در صورتی که ایرپاد عمر باطری 5 ساعت برای پخش موسیقی مداوم و 24 ساعت کار با محفظه را دارد. وقتی هدفون‌های می ترو خالی می‌شوند، چیزی حدود یک ساعت طول می‌کشند تا کاملا شارژ شوند.

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی اپل ایرپاد 2
عمر باطری می ترو
عمر باطری می ترو

رای آخر درباره Mi True

هدفون‌های بی‌سیمی می ترو xiaomi basic قیمت بسیار مناسبی دارند. با این قیمت کم کمبودهای این دستگاه که شامل کیفیت صوتی خوب اما نه عالی، عمر باطری کم و تاخیر صوتی زیاد می‌شود نادیده گرفته می‌شود.

با این هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید می‌توانید یک جفت هدفون بی‌سیمی کامل تهیه کنید که ضد آب و ضد تعریق هستند. اگر شما قرار است که زمانی که در باشگاه هستید از آن استفاده کنید، پس باید از کیفیت صدا و همچنین عمر باطری آن راضی باشید.

همچنین هیچ مشکلی در کیفیت اتصال یا اعتبار این هدفون‌ها وجود ندارد، بنابراین مانند آن دستگاه‌هایی نیست که مشکل ساخت ضعیفی دارند. اگر در فروشگاه هستید و می‌خواهید یک هدفون بی‌سیمی بخرید، با در نظر به اینکه که می ترو نصف قیمت ایرپاد است و هنوزه یک محصول نجیب و خوب در نظر گرفته می‌شود، خوب است که برای خرید این دستگاه را نیز در نظر بگیرید.

منبع: gsmarena

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha