نقد و بررسی اپل ایرپاد پرو: بهترین مدل با قابلیت حذف صدای محیط

0
1281
بررسی اپل ایرپاد پرو
بررسی اپل ایرپاد پرو

اپل ایرپاد پرو از طراحی بسیار عالی برخوردار است و یک پیروزی بزرگ برای اپل به شمار می‌آید. استفاده از ایرپاد پرو بسیار راحت است و کیفیت صدای عالی دارد. پرو مجهز به محفظه شارژ بی‌سیمی شده است و بهترین قابلیت آن حذف صداهای محیطی است. این قابلیت حذف صدای بیرونی یا نویز کنسلینگ بسیار عالی است و می‌تواند کاربر را از شر صداهای اضافی نجات دهد.

وقتی اپل شایعات وجود اپرپاد پرو را تائید کرد و اسم و زمان حضور این دستگاه را در بازار اعلام کرد، بیشتر رسانه‌های تکنولوژی شکه شدند. حالا اپل ایرپاد پرو آماده است و هر کسی می‌تواند نسخه جدید ایرپاد بی‌سیمی را با قابلیت حذف صدای محیطی تهیه کند.

AirPods Pro نه تنها یک ابزار ارتباطی است، بلکه راهی برای گوش دادن به موسیقی و فیلم‌ها می‌باشد. مثل همیشه اپل تعجب همه را برانگیخته و یک جفت ایرپاد عالی ارائه داده است.

ایرپادز بی‌سیمی اپل در مقایسه با آمازون اکو بادز و سامسونگ گلکسی بادز قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و یک محصول منحصر به فرد است. با ویکی نقد همراه شوید تا درباره این دستگاه بیشتر بدانید.

اپل ایرپاد پرو
اپل ایرپاد پرو

اپل ایرپاد پرو با همان طراحی سنتی، اما فقط کوچک‌تر

اپل طراحی اصلی خود را در ایرپاد پرو کنار نگذاشته است، اما ارتفاع آن کمی کوچک‌تر شده و بخش درایورهای داخل گوش این دستگاه بزرگ‌تر شده است. ایرپاد پرو از رقیبان دیگر خود زیبایی بیشتری دارد و دارای یک پوشش سیلیکونی بسیار خوب می‌باشد. ارتفاع آن تقریبا یک سانتی متر کم‌تر از نسل قبلی (اپل ایرپاد 2) است که کاملا مشخص می‌باشد. در نسل قبلی وقتی این هدفون‌ها پوشیده می‌شدند به خوبی قابل رویت بودند، اما اکنون زیاد متوجه حضور آنها نمی‌شوید.

طراحی سفید براق ایرپاد پرو آن را شبیه مدل‌های معمولی کرده است، اما این دستگاه پیچ‌های جدیدی دارد. شبکه توری سیاه جدیدی بر روی پنل‌های بیرونی قرار گرفته است و همچنین یک نوار کنترل پنل در جلوی بدنه هر هدفون قرار دارد.

شاید تنها نگرانی برای این دستگاه عمر باطری آن باشد، چرا که باطری آن غیر قابل تعویض است. این مشکل طول عمر باطری بسیار کوچک و رشته‌ای ایرپاد محدود به چرخه شارژ 2 تا 3 سال می‌باشد. در ایرپاد پرو ترس بر این است که این مشکل بیشتر شود، چرا که باطری آن خیلی کوچک‌تر شده است.

جای تعجب است که پرو عملکرد باطری مشابه با ایرپادهای استاندارد دارد، اما کمی از عمر آن کاسته شده است. ایرپاد پرو با یک بار شارژ شدن می‌تواند حدود 4.5 تا 5 ساعت برای موسیقی و 3.5 ساعت برای تماس استفاده شود. البته در زمان نیاز می‌توانید از 24 ساعت شارژ اضافی که محفظه در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

دلیل این کاهش عمر باطری بخاطر اضافه شدن قابلیت حذف صدای محیطی است.

طراحی اپل ایرپاد پرو
طراحی اپل ایرپاد پرو

چند قابلیت ایرپاد پرو

در کنار اینکه ارتفاع ایرپاد پرو کاهش یافته است، تغییرات دیگری نیز در این هدفون بی‌سیمی ایجاد شده است. در کنار تغییرات اجرای موسیقی آن، می‌توان شاهد تغییراتی در جنس آن نیز بود. یکی از قابلیت‌های عالی ایرپاد پرو این است که بجای اینکه در بیرون گوش شما قرار گیرد و تمامی صداهای بیرونی را به داخل راه دهد، به راحتی داخل گوش ثابت می‌شود و ورودی کانال گوش را می‌بندد. با این کار صدا را مستقیما به داخل پرده گوش شما می‌فرستد و اجازه ورود صداهای محیط اطراف را نمی‌دهد. این بستن ورودی گوش برای حذف صداهای محیطی عالی است و صدای بم بهتری را انتقال می‌دهد.

باید از پوشش سیلیکونی ایرپاد پرو تشکر کرد، چرا که این دستگاه ضد آب و ضد عرق کرده‌ است. می‌توانید از ایرپاد پرو در زمان دویدن، پریدن، ورزش و .. استفاده کنید و اصلا نیاز نیست نگران افتادن آن باشید.

تمامی قابلیت‌های تکنیکی این دستگاه، قدرت خود را بوسیله چیپ H1 بدست می‌آورند که در نسل قبلی نیز استفاده شده بود. این قابلیت به این معنی است که می‌توانید از همان اتصال بلوتوثی استفاده کنید.

همانطور که انتظار می‌رود سیری برای کاربران iOS قابل دسترسی می‌باشد و دائما منتظر فرمان آنها است. این فرمان‌ها می‌تواند شامل چیزهایی مانند «مامان را صدا بزن»، «موسیقی را متوقف کن»، چطور به باشگاه بروم» و … شود.

اگر می‌خواهید بدون اینکه یک کلمه حرف بزنید یا اینکه تلفن خود را از جیب‌تان خارج کنید موسیقی را کنترل کنید، به تماس‌ها پاسخ دهید، یا اینکه نویز کنسلینگ را روشن یا خاموش کنید فقط کافی است سنسور لمسی قرار گرفته شده بر روی بدنه ایرپاد را بگیرید و فشار بدهید.

یک بار فشار دادن برای پخش، توقف موسیقی و یا جواب دادن به یک تماس تلفنی است، 2 بار فشار دادن برای رفتن به گزینه بعدی و 3 بار فشار دادن برای برگشتن به گزینه قبلی می‌باشد.

اگر یک کاربر اندرویدی هستید و می‌خواهید منشی گوگل را صدا بزنید، باید به پلی استور گوگل بروید و یکی از برنامه‌های زیادی که برای کار کردن ایرپاد ساخته شده‌ است را دانلود کنید. این برنامه‌ها باعث می‌شوند منشی گوگل همانطور که برای آیفون کار می‌کند برای تلفن‌های اندرویدی شما نیز کار کند.

عملکرد اپل ایرپاد پرو
عملکرد اپل ایرپاد پرو

اجازه ورود صدای محیط بیرون به داخل یا نه

همانطور که بیشتر هدفون‌ها دارای قابلیت حذف صدای بیرونی هستند، ایرپاد پرو نیز گزینه‌ای برای حذف تمامی صداهای بیرونی دارد و یا اینکه می‌توانید اجازه ورود صداها را به داخل بدهید.

اپل نام این مشخصه را «حالت شفاف» (Transparency Mode) گذاشته است. صدایی که از دنیای بیرون وارد می‌شود به طور حیرت انگیزی طبیعی است و احساس می‌کنید هدفون را از گوش خود بیرون آورده‌اید.

این مشخصه برای زمانی خوب است که در خیابان هستید و می‌خواهید از تقاطع عبور کنید. خوب می‌شد، اگر این مشخصه مانند آمازون اکو بادز قابل تنظیم بود، چرا که در آن می‌توان انتخاب کرد چه مقدار از صدای بیرون را شنید.

چیزی که بیشتر از حالت شفاف اپل چشمگیر و جذاب است، این است که چطور تکنولوژی نویز کنسلینگ آن کار می‌کند. صادقانه باید گفت که شکه کننده است.

حالت شفاف اپل ایرپاد پرو
حالت شفاف اپل ایرپاد پرو

کیفیت صدای شفاف، کامل و با جزئیات

همانطور که حذف صدای محیطی ایرپاد پرو بسیار عالی است و قابلیت شکه کننده‌ای می‌باشد، کیفیت صدای آن نیز نظیر ندارد و حیرت انگیز است. صدای ایرپاد پرو بسیار شفاف است و تمام زیر و بم صدا را انتقال می‌دهد.

اپل یک EQ سازگار طراحی کرده است که به صورت اتوماتیک بسامد کوتاه و متوسط را متناسب با گوش شما میزان می‌کند.

بطور کل باید گفت که یکی از مشکلات بارز این دستگاه این است که باطری آن غیر قابل تعویض می‌باشد. یعنی زمانی که ایرپاد پرو دیگر شارژ نگه ندارد، مجبور خواهید شد که آنها را بجای تعمیر دور بیندازید.

اپل تمام آن مشخصه‌هایی که در ایرپاد 1 و 2 دوست نداشتیم از بین برده است. در کل باید گفت که AirPods Pro خیلی خوب است و کارایی زیادی دارد.

منبع: digitaltrends

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha