بررسی Amazon Echo Loop؛ حلقه آمازون برای کنترل همه‌چیز

0
18
Amazon-Ech-Loop-mainphoto

برنامه الکسا یک دستیار صوتی هوشمند است که با نصب آن روی گوشی می‌توانید کار‌های روزمرره را مدیریت کنید.

اکو لوپ یکی از محصولات آمازون است که با “دستیار الکسا” کار می‌کند. این دستگاه خدمات صوتی آمازون را ارائه می‌دهد. برنامه الکسا از همان ابتدا روی این دستگاه قرار دارد.

اکو لوپ یک حلقه پوشیدنی است. کاربر با در دست داشتن آن در هر لحظه و هر مکان امی‌تواند از قابلیت‌هایش استفاده کند. این حلقه هوشمند آمازون، از الکسا دستور می‌گیرد. امکان دسترسی به تماس‌ها و دریافت اطلاعات جزئی مورد نیاز را برای کاربر فراهم می‌کند.

نقاط قوت

  • راه‌اندازی و استفاده آسان
  • دسترسی به دستیار‌های صوتی الکسا، گوگل اسیست و سیری
  • قابلیت تشخیص صدا خوب

نقاط ضعف

  • تولید در سایزهای محدود
  • طراحی بزرگ نسبت به انگشت‌های دست
  • پایین بودن ولوم صدا
  • ضدآب نبودن
  • عمر کوتاه باتری
  • مشکلاتی در برقراری تماس

طراحی اکو لوپ

اکو لوپ ساخته شده از فولاد ضد زنگ با فریم تیتانیوم سیاه و سفید است. یک دکمه فیزیکی برای کارهای مختلف روی بدنه‌اش قرار دارد.

این دستگاه دو میکروفون برای شنیدن صدا دارد. به این وسیله الکسا می‌تواند صدای کاربر را بشنود. یک بلندگوی داخلی کوچک برای شنیدن پاسخ دستیار مجازی هم وجود دارد.

میکروفون‌ها و بلندگو هر دو در زیر حلقه قرار دارند. به گفته آمازون این میکروفون‌ها کوچکترین میکروفون طراحی شده در محصولات آمازون است.

ضد آب بودن

اکو لوپ در برابر آب ایمن است. موقع شستن دست‌ها می‌توانید آن را در دست داشته باشید. اما اگر می‌خواهید اکولوپ سالم بماند بهتر است موقع شنا و دوش گرفتن از آن استفاده نکنید. به‌علاوه آمازون توصیه می‌کند آن‌ را در معرض موادغذایی، روغن، ضدآفتاب، موادآرایشی، موادشوینده، حلال‌ها و ضد عفونی ‌کننده ‌ها قرار ندهید. همه این‌ها می‌توانند عملکرد میکروفون‌ها و بلندگو را دچار مشکل کنند.

کیت مناسب اکو لوپ

در تصاویر ارائه شده توسط شرکت، در همه مدل‌ها انگشتر را در انگشت اشاره یا انگشتان میانی خود بسته‌اند. اکو لوپ فقط چهار اندازه تولید می‌شود. بنابراین تفاوت بین ان‌ها زیاد است. حلقه اکو در چهار اندازه کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ ارائه می‌شود. قطر بزرگ‌ترین آن‌ها 0.6 اینچ و کوچک‌ترینشان تا 0.4 اینچ است. در ضخیم‌ترین نقطه، ابعاد آن حدود 0.25 اینچ است.

Amazon-Echo-Loop-Sizesبررسی ساعت هوشمند شیائومی آمازفیت GTS را از دست ندهید.

کار با اکو لوپ

یک دکمه روی حلقه وجود دارد که با کلیک روی آن، الکسا را آماده می‌کنیم تا فرمان را بگیرد.در سایر دستگاه‌های اکو برای برقراری با دستیار مجازی کلمه “الکسا” را صدا می‌زنیم. ولی در این دستگاه کافی است سریع روی دکمه عملکرد کلیک کنید. هوقتی که ویبره دستگاه را احساس کردید، حلقه را نزدیک دهان خود نگه دارید. بعد دستور یا سوال خود را در میکروفون آن بگویید.

می‌توانید از الکسا بخواهید تا به سوالات شما پاسخ دهد. الکسا همین‌طور می‌تواند یادآورها را تنظیم کند، لیست کارها و لیست‌های خرید را برایتان درست کند. برای سفر و رانندگی هم الکسا به‌کمک می‌آید. مسیرها را برایتان پیدا می‌کند و پیش بینی وضعیت هوا را به شما اعلام می‌کند. اکو لوپ به دستگاه‌های خانه هوشمند هم وصل ی‌شود.  با این حلقه کوچک آمازون می‌توانید خانه هوشمندتان را کنترل کنید. در یک کلام  داشتن دستیار مجازی کارها را بسیار راحت می‌کند. به شما امکان می‌دهد هرجا هستید بدون نیاز به تلفن به آن فرمان دهید و کارهای مختلفی انجام دهید.

شارژ

برای شروع، کابل micro USB موجود را به پایه شارژ و انتهای دیگر آن را به یک آداپتور برق USB وصل کنید. سپس حلقه را روی پایه قرار دهید. چک کنید و مطمئن شوید که شارژ می‌شود. موقع شارژ، چراغ زرد چشمک می‌زند. وقتی کاملاً شارژ شد چراغ سبز می‌شود. اگر چراغی نمی‌بینید یعنی شارژ نمی‌شود.

در مورد عمر باتری هم آمازون می‌گوید که با استفاده مداوم Echo Loop یک روز دوام  می‌آورد.

در اکو لوپ یک آهنربا تعبیه شده. به شما کمک می‌کند تا آن را برای شارژ در محل مناسب قرار دهید. تقریباً 90 دقیقه طول می‌کشید تا کاملاً شارژ شود.

Amazon-Echo-Loop-Charger

اکو لوپ از طریق بلوتوث به تلفن اندروید یا iOS وصل می‌شود. اگر گوشی شما از سیستم عامل دیگری استفاده می‌کند، متاسفانه امکان همگام‌سازی آن با اکولوپ وجود ندارد. البته فعلا!

گوشی را با اینترنت همراه یا  Wi-Fi به اینترنت وصل کنید. اگر Amazon Alexa را روی موبایلتان ندارید از گوگل پلی یا اپ استور دانلودش کنید. بلوتوث تلفن خود را فعال کنید. با شارژ شدن حلقه و خاموش بودن پایه، برنامه الکسا را روی تلفن خود باز کنید. برنامه به طور خودکار گوشی شما را پیدا می‌کند. یک اعلان برای تنظیمات می‌بینید. روی آن کلیک کنید. حالا دستورالعمل‌های روی صفحه را انجام دهید تا مراحل اتصال تکمیل شود. این کار فقط یک دقیقه طول می‌کشد.

برنامه از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید مخاطب خاصی انتخاب کنید؟ تماس گرفتن با مخاطبی که انتخاب می‌کنید بسیار ساده می‌شود. با دو ضربه پشت‌سر‌هم روی دکمه فیزیکی، اکو لوپ با آن شخص تماس می‌گیرد.

البته اگر که هنگام راه‌‌اندازی از این مرحله صرف‌نظر کنید، می‌توانید این‌کار را هروقت خواستید این تنظیمات را اضافه کنید.

در اکو لوپ امکان مکالمه با Google Assistant یا Siri هم هست. برای انجام این‌کار، کافی‌ست دکمه را برای یک ثانیه فشار دهید و نگه دارید. هر کدام از سرویس‌های صوتی که با گوشی استفاده می‌کنید، این‌جا هم در دسترستان قرار می‌گیرد. وقتی لرزش را احساس کردید یا صدای آرامی شنیدید، دستور یا سوال خود را بگویید.

برای بررسی شارژ باتری، دکمه عملکرد را فشار دهید و بپرسید، “باتری من چقدر است؟”  اکو لوپ به شما عمر باتری هم برای تلفن و هم برای تماس را نشان می‌دهد.

از تماس‌های دریافتی موبایلتان هم مطلع می‌شود. وقتی کسی به شما زنگ بزند ویبره اکو لوپ را احساس می‌کنید. می‌توانید تماس‌ها را پاسخ دهید یا رد کنید. برای جواب دادن یک بار روی دکمه بزنید. برای رد کردن تماس هم کافی‌ست دکمه فشار دهید و برای چند لحظه نگه دارید. برای قطع مکالمه هم مثل جئاب داد عمل کنید. یک بار فشار دادن دکمه برای قطع تماس کافی است.

برای خاموش کردن اکو لوپ، یک بار روی دکه بزنید. سپس آن را فشار دهید و برای سه ثانیه نگه دارید. وقتی خاموش شد برای چند لحظه ویبره‌اش را احساس خواهید کرد.

روشن کردن لوازم هوشمند خانه

یکی از ویژگی‌های مهم اکو لوپ توانایی کنترل وسایل هوشمند خانه است. الکسا را به لامپ هوشمند خانه‌ متصل کنید. به کمک لوپ آن را روشن و خاموش کنید. فقط روی دکمه اقدام ضربه بزنید و بگویید، “چراغ اتاق نشیمن من را خاموش کن”.

Amazon-Echo-Loop-button

اگر به دنیای تکنولوژی علاقه دارید؛ نقد و بررسی Google Glass Explorer Edition را هم بخوانید.

اتصال به جارو برقی های هوشمند

الکسا را به جارو رباتیک وصل کنید.حالا با دکمه همه‌کاره اکو لوپ سراغ الکسا بروید. کافی است بگویید: “الکسا، از ربات هوشمند (اسم ربات) بخواهید شروع به تمیز کردن کند”.

بیشتر اوقات، حلقه در تشخیص سوالات یا درخواست‌ها مشکلی ندارد. اما ممکن است بگوید “لطفاً دوباره امتحان کنید”. اگر خیلی زود بلافاصله عد از زدن دکمه شروع به صحبت کنید، احتمال این اتفاق بیشتر می‌شود. بنابراین منتظر بمانید. بعد از حس کردن ویبره سوالتان را از الکسا بپرسید یا هر دستوری که می‌خواهید به او بدهید.

در صورت درخواست برای خواندن اعلان‌های جدید، الکسا آن‌ها را برایتان می‌خواند. حلقه را تا نزدیک گوش ببرید تا پاسخ‌های الکسا را بشنوید.

اکو لوپ یک تکنوژی جالب و کاربردی‌ست. مخصوصا اگر یک خانه‌ هوشمند دارید. یک حلقه کمی بزرگ است که می‌توانید همه‌جا با خودتان ببریدش. دستیار الکسا هر کاری که بخواهید انجام می‌دهد. در آخر شاید نیاز همه ما نباشد. همه نخواهیم یکی از این اکو لوپ‌ها داشته باشیم. اما آن‌ها تکنولوژی روزی هستند که نگاهی به آینده دارند.زمانی که برای انجام اکثر کارهایمان یک دستیار صوتی کافی‌ است.

 

منبع: pcmag

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha