نقد و بررسی اپل ایرپاد 2: یک پیشرفت زیرکانه برای سال 2019

0
1306
نقد و بررسی ایرپاد 2
نقد و بررسی ایرپاد 2

بعد از 2 سال انتظار طولانی، نسل دوم ایرپاد از راه رسید و این مدل دقیقا شبیه همان مدل قبلی است. اما داخل این محفظه چیست؟ ایرپاد 2 به همراه یک محفظه شارژ بی‌سیمی با همان قیافه قبلی خود وارد بازار شده است که هوشمندتر و سریع‌تر از نسلی قبلی خود می‌باشد و باید این موضوع را قدردان چیپ H1 جدید باشیم. حالا می‌توانید فقط با صدا کردن یک اسم، سیری را صدا بزنید. سیری جوابگوی سوالات شما خواهد بود.

اگرچه، وقتی صحبت از این مشخصه‌های کاربردی می‌شود، اپل قیمت این محصول را خیلی بالا نبرد. AirPods 2 ضد آب نیست و در برابر عرق مقاوم نمی‌باشد و اکولایز نیست. اما هنوز برای طرفداران iOS بهترین ایرباد بی‌سیمی می‌باشد.

مشخصه‌های جدید ایرپاد با iOS 13 می‌آید. اولین مشخصه اجازه می‌دهد که سیری پیام‌های جدید را بخواند و اجازه جواب دادن با هندزفری را بدهد. دومین مشخصه به مالک ایرپاد اجازه می‌دهد تا فایل‌های صوتی را با لمس آیفون خیلی سریع به دوستان خود ارسال کند.

پیشرفت ایرپاد 2
اپل ایرپاد 2

طراحی ایرپاد

وقتی ایرپاد در سال 2016 وارد بازار شد، بیشتر افراد آنها را شبیه ژل‌های مو می‌دانستند.

ایرپاد وزن 0.14 اونس، اندازه 07x07x1.6 دارد و در کیس پلاستیکی سفید براق قرار گرفته است که با کلاهک نقره‌ای پوشش داده شده است.

این انتظار نمی‌رفت که اپل از چیزی که یک طراحی موفق شناخته می‌شد منحرف شود و رنگ‌بندی متفاوتی را ارائه دهد. حدالقل با این رنگ‌بندی می‌توانید تلفن خود را با ایرپاد ست کنید و از رنگ‌های سیاه یا خاکستری استفاده کنید. اگر این کمپانی ایرپاد 2 را ضد آب و عرق می‌کرد عالی بود. پس به همین خاطر سعی کنید این محصول را در آب استفاده نکنید.

تنها سرنخی که با آن می‌توان فهمید که اینها نسل دوم ایرپاد هستند وجود جعبه شارژ بی‌سیمی است، اما به راحتی اشتباه گرفته می‌شوند. هر دو نسل جعبه شارژ جدید و قبلی از پلاستیک براق سفید ساخته شده‌اند.

اپل ایرپاد 2 دارای دو مدل یکی با شارژ وایرلسی و دیگری معمولی است. اما اگر می‌خواهید یک جعبه شارژ استاندارد با جعبه شارژ بی‌سیمی را از یکدیگر تشخیص بدهید، قسمت جلویی را چک کنید. در صورتی که یک چراغ کوچک در جلو وجود داشت یک جعبه شارژ بی‌سیمی یا وایرلسی است. تغییر کوچکی است، اما مانع از این می‌شود که دائما کلاهک را باز و بسته کنید.

روش دیگر تشخیص جعبه شارژ استاندارد از جعبه شارژ بی‌سیمی، از طریق بند می‌باشد. بند در شارژر بی‌سیمی جدید از فلز آبکاری شده است، در حالیکه جعبه شارژ استاندارد یک بند فلزی براق دارد. بعلت اجزای اضافی، جعبه شارژ بی‌سیمی 1.4×0.8X2.1 سنگین‌تر از مدل استاندارد می‌باشد.

جعبه شارژ بی‌سیمی مانند نسل قبلی است، اما تفاوت‌های کمی با هم دارند. در ایرپاد 2 نشان‌گر LED بجای قرار گرفتن در کنار در قسمت جلو قرار دارد. دکمه نیز در مرکز قرار دارد، اما در نسل قبلی دکمه تقریبا در زیر قرار گرفته بود.

راحتی ایرپاد

از آنجاییکه ایرپاد 2 ابعادی مشابه نسل قبل دارد، وزن کم ایرپاد 2 از اهمیت زیادی برخوردار است. ایرپادز به آرامی در گوش قرار می‌گیرد و هیچ احساس ناخوشایندی ایجاد نمی‌کند. همین که آنها را در گوش خود قرار دهید، در زمینه محو می‌شوند و به راحتی می‌توانید حرف بزنید. این قابلیت گاهی ترسناک می‌باشد و احساس می‌کنید فرد دیوانه شده است.

ایرپادزها کوچک هستند و حتی برای گوش‌های بسیار کوچک مناسب می‌باشند. بیشتر افراد همیشه نگران از دست دادن ایرپاد خود هستند و احساس می‌کنند وقتی می‌دوند، از پله‌ها پایین می‌آیند و یا اینکه حرکات سنگین انجام می‌دهند یکی از ایرپادها گم خواهد شد، اما آنها به راحتی در گوش قرار می‌گیرند و امکان گم کردن آنها کم است.

وقتی ایرپاد را می‌پوشید و از آنها برای ملاقات‌ها، تماشای ویدیو و گوش دادن به موسیقی استفاده می کنید احساس راحتی فوق العاده‌ای به شما دست می‌دهد. البته سامسونگ گلکسی بادز مشخصه‌هایی دارد که در صف رقابت با ایرپاد می‌باشد.

راحتی ایرپادز 2
راحتی ایرپاد 2

سرعت ایرپاد 2

نحوه اتصال ایرپاد اصل به یک آیفون سریع خیلی سریع است. وقتی ایرپاد را با آیفون XS Max مقایسه می‌کنید، متوجه می‌شوید که در مدت زمان 3.2 ثانیه ایرپاد 2 به گوشی هوشمند وصل می‌شود، در حالیکه آیفون XS Max در مدت زمان 5.1 ثانیه وصل می‌شود. درست مانند ایرپاد اولیه، همین که ایرپاد به گوشی متصل شود، یک پیغام مبنی بر میزان باطری ایرپاد و جعبه شارژ می‌آید.

هدفون‌های هوشمندتر با “Hey Siri”

نه تنها ایرپاد 2 سریع‌تر است، بلکه در زمان استفاده از دستیار هوشمند سیری، هوشمندتر نیز می‌باشد. این اولین جفت ایرپادی است که دارای ویژگی سیری می‌باشد. خیلی ساده می‌توانید بگویید «هی سیری» و منشی دیجیتال حاضر و آماده را شروع به کار کنید.

طبیعتا، این مشخصه در محیط نسبتا آرام خیلی خوب کار می‌کند، اما اگر بخواهید در یک خیابان شلوغ و پر ازدحام آن را صدا بزنید کار کمی سخت می‌شود. فقط کافی است سیری را صدا بزنید، موسیقی متوقف می‌شود و سیری منتظر شنیدن درخواست شما می‌شود. البته «هی سیری» در گوشی‌های اندروید کار نمی‌کند، اما برای کاربران آیفون بسیار عالی است.

فقط باید کمی دقیق باشید و ایرپاد خود را در قسمت تنظیمات با دو ضربه تنظیم کنید.

اگر اپل می‌توانست یک اکولایزر ایجاد کند تا که صدای موسیقی را به نحوی که هر فرد دوست دارد بشنود، بسیار عالی می‌شد. البته بد نیست که ردیاب سلامتی برای مشخص شدن ضربان قلب و حرکات ورزشی دیگر داشته باشد.

ایرپادز 2 هدفون‌های هوشمندتر
ایرپاد 2 هدفون‌های هوشمندتر

عملکرد صوتی ایرپاد

درحالیکه اپل چندین پیشرفت برای ایرپاد 2 ایجاد کرده است، کیفیت صوت تغییری نکرده است. اشتباه نکنید، ایرپاد 2 کیفیت صوتی خوبی را با صوت‌های شفاف انتقال می‌دهد. تمامی قطعات و هارمونی موسیقی در ایرپاد شنیده می‌شود و می‌توان به تمام آواها گوش داد.

عمر باطری جعبه شارژ ایرپاد

درست مثل ایرپادهای قدیمی، اپل ادعا کرده است که ایرپاد 2 نیز می‌تواند با یک بار شارژ شدن 5 ساعت کار کند. باید از چیپ H1 تشکر کرد، شرکت می‌گوید که در صورتی که از ایرپاد فقط برای صحبت استفاده شود 50 درصد بیشتر باطری آن دوام می‌آورد.

وقتی زمان شارژ کردن فرا می‌رسد، فقط کافی است ایرپاد را به داخل جعبه شارژ قرار دهید و اجازه دهید کاملا شارژ شود. درست مانند نسل قبلی ایرپاد، با 15 دقیقه شارژ کردن محفظه شارژ بی‌سیم می‌توان 3 ساعت به گوش دادن موسیقی و 2 ساعت به صحبت گذراند.

جعبه شارژ 20 ساعت باطری بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد که این مشخصه مانند ایرپادهای اولیه می‌باشد.

اما همانطور که اسم معنی اصلی را ارائه می‌دهد، تفاوت اصلی بین دو محفظه شارژ این است که یکی می‌تواند بی‌سیم شارژ کند. تنها به یک شارژر سازگار (Qi compatible) احتیاج دارید. این ویژگی مانند مشخصه شارژ بی‌سیم بادز گلکسی خوب نیست، چرا که در گلکسی بادز فقط کافی است ایربادز و محفظه آن را در پنل پشتی گوشی سامسونگ گلکسی S10 قرار دهید. این ویژگی وقتی یک کابل نوری ندارید مفید خواهد بود.

البته بهتر است توجه کنید که وقتی ایرپاد 2 کاملا شارژ شود رنگ سبز را نشان می‌دهد و در صورتی که هنوز فول شارژ نشده باشد رنگ نارنجی دارد.

بلوتوث ایرپاد

نسل قبلی با بلوتوث 4.2 قدرت پیدا کرده بودند، اما نسل جدید بلوتوث 5 دارد و اتصال ثابتی را ارائه می‌دهد. در نسل قبلی گاهی اوقات در بعضی از مکان‌ها بلوتوث شما برای چند ثانیه قطع می‌شود، اما در ایرپاد 2 یک ثانیه هم این اتفاق نمی‌افتد.

از لحاظ دامنه باید گفت که حتی در یک مسافت نسبتا زیاد بلوتوث 5 آن قطع نمی‌شود و دامنه بی‌سیمی زیادتری دارد.

بلوتوث ایرپادز 2
بلوتوث ایرپاد 2

کیفیت صدای ایرپاد

کیفیت صدای ایرپاد بسیار شفاف است و می‌توان کوچک‌ترین صداها را با آن شنید. زمانی که با این ایرپادها در حال صحبت هستید، اگر کسی چیزی را در آن طرف خط زمزمه کند آن را خواهید شنید. بخاطر همین بعضی از افراد سعی می‌کنند بجای صحبت کردن پیام بدهند.

قیمت ایرپاد

شما می‌توانید AirPods 2 جدید را با یا بدون کیس شارژ بی‌سیم بخرید. در صورتی که بخواهید می‌توانید محفظه را به صورت جداگانه برای ایرپاد خود تهیه کنید. قیمت ایرپاد 2 با کیس شارژ بی‌سیمی 199 دلار/199 پوند می‌باشد. اگر می‌خواهید یک جعبه شارژ استاندارد تهیه کنید، قیمت آن 159 دلار/159 پوند خواهد بود. قیمت ایرپاد 2 از سایر برندها بیشتر است و اپل قیمت این محصول را بالا نگه داشته است.

حرف آخر

با وجود ویژگی‌هایی مثل سریع‌تر بودن، هوشمندتر بودن و البته دوام‌دارتر بودن، ایرپاد 2 هنوز در راس انتخاب مالکان آیفون می‌باشد. اپل آنچه که مردم می‌خواهند را با یک شارژر بی‌سیمی و رویکرد دسترسی به سیری فراهم کرده است. در حقیقت ایرپاد مدت زمان صحبت طولانی‌تر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. قابلیت اتصال بلوتوثی ایرپاد 2 سریع‌تر است و در کوتاه‌ترین زمان وصل می‌شود. قیمت این مدل ایرپاد بسیار بالا می‌باشد و می‌توان گفت که قیمت آن برای یک جفت ایرپاد بی‌سیمی کوچک زیاد می‌باشد. این درحالیکه است که گلکسی بادز سامسونگ خیلی ارزان‌تر از ایرپاد 2 است. در صورتی که در اکوسیستم اپل سرمایه گزاری می‌کنید، باید ایرپاد جدید را بخرید و این ایرپاد را از آن خود کنید.

منبع: tomsguide

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha