نقد و بررسی سامسونگ گلکسی فیت ای

0
1065
نقد و بررسی سامسونگ گلکسی فیت ای
نقد و بررسی سامسونگ گلکسی فیت ای

وقتی سامسونگ شروع به انجام کاری کند، آن را درست و بزرگ انجام می‌دهد. چه یک تلفن باشد، یا یک ساعت هوشمند و یا هر چیز دیگری که وارد بازار کند، می‌توانید مطمئن باشید که آخرین و به‌روزترین طراحی را دارد و از امکانات زیادی برخوردار می‌باشد. سامسونگ، گلسی فیت ای که یکی از بهترین محصولات این شرکت می‌باشد را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا از آن بهترین استفاده را داشته باشند. فیت ای ردیاب خواب، سلامت و ورزش می‌باشد و اخطارها را در نمایش‌گر خود نمایش می‌دهد. با ویکی نقد همراه شوید تا درباره این دستگاه بسیار مفید و کاربردی شرکت سامسونگ بیشتر بدانید.

سامسونگ گلکسی فیت ای: طراحی و نمایشگر

فیت ای دارای ابعاد 40.2 میلی متر در 16 میلی متر است و رزولوشن 64×128 پیکسل دارد. در بیشتر مواقع به خاطر همین ابعاد کوچک اصلا احساس نمی‌کنید که بر روی مچ دست شما قرار دارد – مگر اینکه بند زرد را بجای رنگ سفید و مشکی انتخاب کنید. در صورتی که رنگ زرد را برای بند آن انتخاب کنید هرگاه مچ دست خود را بالا بگیرید، چشمان بقیه به آن خیره می‌شود و در معرض دید قرار می‌گیرید.

Sumsung Galaxy Fit e ضد آب است. فیت ای را می‌توان تا عمق 5 متری پوشید این به این معنی می‌باشد که در زمان دوش گرفتن و شنا نیازی نیست که این مچ بند را از دست خود بیرون بیاورید. فقط در زمان پوشیدن فیت ای به غواصی نروید، چرا که فقط می‌تواند ده دقیقه در عمق 50 متری دوام بیاورد. در این صورت باید با آن خداحافظی کنید.

ظاهر Fit e جذاب و خوب است – بیشتر کاربران قیافه آن را دوست دارند. امتیاز اصلی مربوط به کیفیت نمایش‌گر فیت ای است و کارهایی می‌باشد که می‌توانید با این نمایش‌گر و دستگاه کوچک انجام دهید. پس می‌توان گفت که ارزش هزینه و این قیمت را دارد.

Fit e مشخصه‌های PMOLED، تک فام و نمایش‌گر 0.74 اینچی دارد که کارایی بسیار بالای آن را نشان می‌دهد. قابلیت Raise-to-wake در حقیقت خیلی خوب کار می‌کند – حتی این قابلیت از ردیاب‌های فیت بیت خیلی بهتر است – و حتی گزینه دیگری در فیت ای دارید که با دو بار ضربه می‌توانید نمایشگر را روشن کنید. همین که دو ضربه به آن بزنید، عملا به نمایش‌گر ضربه زده‌اید تا چرخه خود را در میان ویجت‌ها آغاز کند. یعنی قابلیت این را دارد که زمان، ضربان قلب، آب و هوا، مراحل ورزش و … را نشان دهد.

طراحی فیت ای
طراحی فیت ای

اگر جزء افرادی هستید که در طی روز زیاد به دستگاه نگاه می‌کنید، کیفیت صفحه نمایش آن ایده‌آل نخواهد بود و حقیقتا در نور خورشید به سختی می‌توانید صفحه را نگاه کنید. هیچ راهی برای روشن‌تر کردن یا تاریک‌تر کردن صفحه وجود ندارد، بنابراین بیاد داشته باشید اگر یک صفحه نمایش می‌خواهید که در تمام موقعیت‌ها قابل خواندن باشد، فیت ای آن ردیابی که این قابلیت را داشته باشد، نیست.

به طراحی فیزیکی که برگردیم، شاید شما هم توجه کرده باشید که در تصویر بالای Fit e در حقیقت کارایی خوبی قرار داده شده است و – مانند اپل واچ – بند را می‌توانید پنهان کنید. چند روز طول می‌کشد تا به جدا کردن قلاف ردیاب از پین پلاستیکی عادت کنید، اما ما می‌گوییم که این روش از روش قدیمی که قسمتی از بند آویزان باقی می‌ماند و معلق بود بهتر است .

تنها مشکل طراحی فیزیکی بند، اندازه آن است. خیلی بد است که فقط یک سایز برای همه قرار داده شده است و تصور کنید که آنهایی که مچ بزرگی دارند برای اندازه کردن فیت ای مشکل خواهند داشت. مخصوصا در زمان ورزش، در زمانی که مچ دست شما بزرگ می‌شود، باید در سوراخ دومی آن را قرار دهید و دست خود را از بنفش شدن نجات دهید.

مشخصه‌های سامسونگ گلکسی فیت ای

فیت ای یک ردیاب 35 پوندی است. پس می‌توان گفت که یک پشتیان بسیار نجیب می‌باشد. به شما اجازه می‌دهد که مانوری در بین علایم اخطارها و هشدارهای دستگاه بدهید و بر روی ظاهر آن تصمیم بگیرید و ویجت‌هایی که در بالای صفحه ظاهر می‌شوند را برای دستگاه خود مناسب کنید.

در فیت ای می‌توانید زنگ‌های هشدار را تنظیم کنید، تنظیمات آب و هوایی را تغییر دهید و حتی به مشخصه «بند من را پیدا کن» دسترسی داشته باشید که باعث می‌شود ردیاب دائما از خود صدای وزوز خارج کند و صفحه را روشن کند. اگر با فیت ای می‌خوابید یا اینکه نمی‌خواهید زیاد روشن شود، گزینه‌ای وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید چه زمانی روشن شود و کار کند.

فیت ای خیلی گسترده و وسیع نیست – اخطارهایی که بر روی صفحه دیده می‌شوند دوباره بعد از یک بار نمایش نشان داده نمی‌شوند – اما این دستگاه برای کاربران معمولی مناسب است. تنها شکایت ما از فیت ای این است که نیاز دارید تا برنامه سلامت سامسونگ را دانلود کنید تا که بتوانید حالت‌های ردیابی را ببینید. بهتر بود که تمامی اینها در یک برنامه جای داده می‌شد تا که بتوانید به آسانی به ورزش‌‌ها، قدم‌ها، خواب و داده‌های قلب‌تان دسترسی داشته باشید.

ردیاب تندرستی و سلامتی Samsung Galaxy Fit e

با گلکسی فیت ای قرار نیست که یک دوی ماراتون داشته باشید، اما یک روش خوب برای ردیابی سلامتی می‌باشد. بنابراین، درحالیکه فیت ای GPS ندارد (به این معنی است که مجبور هستید که در زمان دویدن تلفن خود را همراه داشته باشید)، چیزی شبیه مانیتور قلب در زیر دستگاه خود دارد تا که بتوانید ضربان قلب خود را بشمارید.

بطور کلی، 90 مورد از فعالیت‌های مختلف را می‌توان با ردیاب برنامه‌های سلامتی و تندرستی سامسونگ پیگیری کرد. با این دستگاه می‌توانیم جزئیات بیشتری از دویدن و تجربه خواب‌مان داشته باشیم.

ردیاب سلامتی و تندرستی
ردیاب سلامتی و تندرستی

ردیاب دویدن فیت ای

برای تست ردیابی دویدن، ما Samsung Galaxy Fit e را در مقابل Apple Watch Series 4 – دستگاهی که ده برابر ردیاب سلامتی قیمت دارد و استاندارد طلایی ردیاب ساعت هوشمند است – قرار دادیم.

با در نظر گرفتن اختلاف قیمت بین دو دستگاه، کار فیت ای سامسونگ خیلی بد نبود. طبیعتا، با نداشتن GPS، مسافت از طریق تلفن هوشمند متصل فهمیده می‌شود. اگرچه، هنوز فیدبک‌های زیادی در حالت سلامتی سامسونگ در قسمت سرعت، ضربان قلب، ارزیابی و وزن – همچنین یک صفحه داده که سرعت شما، میزان کالری سوخته شده و ضربان قلب را در نظر می‌گیرد – وجود دارد.

اما باید گفت که دقت ضربان قلب فیت ای کمی مشکل دارد، درحالیکه اپل واچ جزئیات دقیقی از ضربان قلب را ارائه می‌دهد.

اجازه دهید صادق باشیم، برای بیشتر کاربران فیت ای آخر دنیا فرا نرسیده است. برای مثال زمانی که در پارک هستید و می‌خواهید دویدن خود را ردیابی کنید و نمی‌خواهید تلفن خود را به همراه داشته باشید، فیت ای را پیشنهاد می‌دهیم و بهترین گزینه می‌باشد.

ردیاب خواب فیت ای

برنامه سلامت سامسونگ، خانه وضعیت خواب شما نیز می‌باشد و نتایج آخر نشان می‌دهد که بهترین الگوریتم را از فیت ای دریافت می‌کنید. در زمان استفاده متوجه می‌شوید که فیت ای تمام زمان بیدار بودن و مدت زمان خواب را به طور کامل نشان می‌دهد و همه را ثبت کرده است.

ردیاب خواب
ردیاب خواب

عمر باطری سامسونگ گلکسی فیت ای

درست است که قیمت این محصول کم است، اما عمر باطری آن بسیار بالا رفته است. خود سکوی شارژ کمی عجیب و غریب می‌باشد. این دستگاه کابل کوچکی دارد که با فشار به قسمت پایین دستگاه وارد می‌شود، اما با یک بار شارژ شدن یک هفته دوام می‌آورد.

ما از این ردیاب به بیشترین میزان در طی چند روز استفاده کردیم و چهار روز باطری آن دوام آورد. این در حالی است که اخطار پیغام‌های واتساپ و توییتر روشن بوده‌ و چند برنامه دیگر در آن در حال اجرا بود. جالب است که بدانید وقتی در حال ورزش هستید ردیاب، ضربان قلب شما را پیگیری می‌کند و هشدار می‌دهد. البته تعداد پیغام‌ها و اخطارهایی که دریافت می‌کنید بر روی عمر باطری تاثیر می‌گذارد.

در اینجا یک مشکل وجود دارد و این مشکل این است که این مچ بند هوشمند به شما نمی‌گوید که باطری در حال اتمام است و مجبور هستید برنامه را خودتان چک کنید و به میزان باطری پی ببرید.

آخرین حرف درباره Fit e

فیت ای با قابلیت‌های عالی خود کاربردهای زیادی دارد. می‌توانید ساعت‌ها سامسونگ گلکسی فیت ای را بپوشید و اصلا احساس ناراحتی به شما دست نخواهد داد. این دستگاه فقط 15 گرم است و اصلا مشکل ساز نیست. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اینکه هواستان به باطری باشد، ظاهر ساعت را با نمایشگر باطری متناسب کنید تا که بفهمید عملکرد باطری برای شما چگونه است.

فیت ای یک محصول بسیار خوب سامسونگ است، اما نباید انتظار معجزه از آن داشته باشید.

منبع: wareable

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha