بررسی آنر بند 5: نمایش‌گر جذاب و ویژگی‌های سلامتی پیشرفته

2
2234
نقد و بررسی آنر بند 5
نقد و بررسی آنر بند 5

امروزه تقاضا برای خرید ردیاب‌های سلامتی و ساعت‌های هوشمند که قابلیت ردیابی فعالیت‌های روزانه فیزیکی را دارند به شدت در هند و سایر کشورها افزایش یافته است. بیشتر مردم بجای خرید ساعت‌های آنالوگی دوست دارند تا یک بند سلامتی بخرند که دارای مشخصه‌های کاربردی زیادی است و نشان دادن زمان در این بندها به عنوان قابلیت ثانویه مهم باشد. آنر بند 5 یکی از آن ردیاب‌های سلامتی است که تمامی این مشخصه‌های سلامتی را در یکجا جمع کرده است و قابلیت‌ها و ویژگی‌های زیادی دارد. بعضی از قابلیت‌های قابل ستایش بند سلامتی آنر توانایی اندازه گیری میزان اشباع اکسیژن در خون، ضد آب بودن تا عمق 50 متری و ردیابی خواب هوشمند می‌باشد. Honor Band 5 در بازار به سه رنگ متنوع: لاجوردی تیره، صورتی مرجانی و سیاه وجود دارد. این دستگاه ویژگی‌های کاربردی زیادی دارد که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم. پس از بررسی Honor Band 4 اینبار سراغ بررسی نسل جدید مچ بند ‌هوشمند هواوی می‌رویم. با ویکی نقد همراه باشید تا با این ویژگی‌ها آشنا شوید.

آنر بند 5

طراحی و نمایش‌گر آنر بند 5

صفحه نمایش‌گر Honor Band 5 از یک طراحی مستطیل شکل برخوردار می‌باشد. در مقایسه با اندازه کامل صفحه این بند، نمایش‌گر آن کوچک‌تر است و یک منطقه لمسی دارد که با حلقه‌های دوگانه نشانه گذاری شده است. نمایش‌گر تمام رنگی AMOLED آن 240×120 پیکسل می‌باشد و از شیشه 2.5D ساخته شده است. این بند هوشمند دارای مانیتور ضربان قلب 24×7 TruSeen 3.0 می‌باشد و همچنین با توانایی ردیابی خواب وارد بازار شده است.

آنر بند 5 قدرت خود را از باطری لیتیومی پلیمری خود گرفته است و ادعا می‌شود که بتواند 14 روز باطری خود را نگه دارد. آنر بند 5 تا عمق 50 متر نیز قابلیت ضد آب بودن دارد. پالس آکسیمتری (Pulse Oximetry) این دستگاه در نقطه زمانی می‌تواند درصد اشباع اکسیژن را در خون شما اندازه گیری کند. یک کاربر با آنر بند 5 می‌تواند فعالیت‌های فیزیکی مختلفی مانند دویدن در بیرون از منزل، دویدن در داخل منزل، پیاده‌روی‌های خارج از منزل، پیاده‌روی های داخل منزل، تمرین‌های ورزشی، پارو زدن، شنا و غیره را ردیابی کند. به عنوان یک ردیاب سلامتی پیشرفته 10 حالت مختلف سلامتی را دستگاه می‌تواند ردیابی کند.

این بند به شتاب سنج 6 محوری، سایش مادون قرمز، زیروسکوپ و یک سنسور ضربان قلب بهینه مجهز شده است و کارایی زیادی دارد. بند مچی آن خیلی راحت باز و بسته می‌شود و می‌تواند بدون ایجاد هیچ ناراحتی و ساییدگی محکم بر روی دست قرار بگیرد. تعداد زیادی روزنه (دقیقا 17 تا) در طول بند قرار داده شده‌ است تا برای مچ‌های مختلفی اندازه شود. این بند بسیار سبک نیز می‌باشد و اصلا احساس نمی‌کنید که آن را پوشیده‌اید.

طراحی آنر بند 5
طراحی آنر بند 5

عملکرد آنر بند 5

وقتی از پورت USB لب تاپ برای شارژ کردن آنر بند 5 استفاده می‌کنید، این بند هوشمند در طی نیم ساعت تقریبا 30 درصد شارژ می‌گیرد. خوبی این بند در این است که در طی یک ساعت و نیم کاملا شارژ می‌شود.

شما می‌توانید سریعا بعد از اینکه بند را به برنامه سلامتی هواوی متصل کردید استفاده از آن را آغاز کنید. به حلقه کوچکی که دارای حلقه‌های دوگانه است در پایین صفحه ضربه بزنید و کار خود را با دستگاه شروع کنید. زمان به صورت ساعت و دقیقه در وسط با اعداد بزرگ نمایش داده می‌شود. تعداد فعالیت‌هایی که در طی روز انجام می‌شود در قسمت پایین صفحه با اعداد کوچک نمایش داده می‌شود و دمای هوا به صورت سیلسیوس در گوشه سمت راست بالا با یک علامت آب و هوا اجرا می‌شود. مشخصه‌های دیگری مانند میزان کالری سوزانده شده در طی روز، مسافت کامل که در طی روز طی می‌کنید و .. نیز در صفحات مختلف نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید برای روشن کردن صفحه به آن ضربه بزنید، اما متاسفانه دوباره ضربه زدن به حلقه کوچک آن را غیر فعال نمی‌کند. خود بند بعد از 3 تا 4 دقیقه استفاده نشدن به خواب می‌رود.

به پایین و بالای صفحه بچرخید تا به آیکون‌ها دسترسی داشته باشید و بتوانید تعداد قدم‌ها، ضربان قلب، درصد تمرکز اکسیژن در خون شما (SpO2) را پیگیری کنید، خواب را بررسی کنید، به حالت‌های مختلف ورزشی بروید، از Alipay استفاده کنید، پیام‌ها را چک کنید و به قسمت تنظیمات بروید و از سایر گزینه‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال ردیابی SpO2 این را بیان می‌کند که اگر اشباع اکسیژن به بیشتر از 90 درصد رسیده باشد، از سلامتی خوبی برخوردار هستید و می‌توانید به فعالیت خود ادامه دهید.

با ضربه زدن بر روی گزینه بیشتر، می‌توانید از بین مشخصه‌های ثانویه ردیاب سلامتی گزینه‌هایی مانند تایمر، کرونومتر، ظاهرهای نمایش‌گر بند، روشنی صفحه، تلفن من را پیدا کن، صفحه نمایش روشن، باطری و سیستم را انتخاب کنید. 8 نوع پیش فرض ظاهر ساعت در این بند وجود دارد که می‌توان با فشار طولانی مدت بر روی آنها را تنظیم کرد. روشنی آنر بند 5 در اطراف 70 درصد حتی در زیر نور خورشید بهینه شده است. روشنی کامل یا همان صد در صد برای خواندن مطالب در زیر نور خورشید مناسب می‌باشد. به طور اتوماتیک در طی شب نور صفحه کم می‌شود.

مشخصه صفحه روشن، نمایش‌گر را به مدت 5 دقیقه روشن نگه می‌دارد. با گزینه‌های سیستم بند، می‌توانید دستگاه را ریستارت کنید، خاموش کنید یا حتی ریست کنید. مشخصه «گوشی من را پیدا کن» می‌تواند در زمانی که گوشی خود را در همان منطقه جا گذاشته‌اید و نمی‌توانید آن را پیدا کنید بکار آید. با ضربه زدن بر روی آن، تلفن شما با یک زنگ هشدار (صدای زنانه) که می‌گوید «من اینجام» زنگ می‌زند. به خاطر داشته باشید بلوتوث تلفن شما نباید خاموش باشد، در غیر این صورت تلفن را نمی‌توانید ردیابی کنید.

یک مشخصه نامناسب بند این است که وقتی به صورت دستی آن را خاموش می‌کنید یا اینکه بعد از اینکه شارژ آن تمام می‌شود، هیچ راهی برای روشنی دستگاه وجود ندارد! تنها راه برای روشن کردن بند قرار دادن آن در شارژ می‌باشد. این به این معنی است که همیشه باید شارژر آن را به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

وقتی که در حال شنا هستید، ما متوجه شدیم که نمایش‌گر لمس خوبی مانند زمانی که بیرون از آب هستید ندارد. با انگشتان خیس چرخیدن در بین گزینه‌ها و بالا و پایین رفتن کار ساده‌ای نیست. همچنین، نمایش‌گر بند وقتی که در حال ردیابی شنا می‌باشد و داخل آب هستید قفل می‌شود. این رویکرد مشخصه خوبی است، اما 4 تا 5 ثانیه بیشتر طول می‌کشد تا قفل آن را باز کنید و کار خود را انجام دهید.

آنر بند 5، 4 نوع شنا را تشخیص می‌دهد: شنای آزاد، پروانه، شنای قورباغه و کرال پشت. اگر شنا شامل ترکیبی از انواع مختلف شنا باشد بند می‌تواند فعالیت را تقسیم کند و هر فعالیت را نمایش دهد. برنامه بند همچنین می‌تواند سرعت متوسط، میزان متوسط حرکات و امتیار SWOLF را ثبت کند.

برای متوقف کردن یک فعالیت، مجبور هستید حلقه‌های دوگانه را به مدت 2 تا 3 ثانیه فشار دهید و سپس آنر بند دو آیکون، متوقف کردن فعالیت یا ادامه دادن آن را روشن می‌کند. با زدن بر روی هر کدام عملکرد مورد نظر اجرا می‌شود.

آنر بند 5 تعداد قدم‌هایی را که برداشته‌اید را نیز نشان می‌دهد، مانند یک وزنه آن را محاسبه می‌کند و هر قدمی که برمی‌دارید را نشان می‌دهد. همانطور که به قدم زدن یا دویدن ادامه می‌دهید، می‌توانید افزایش تعداد قدم‌ها را ببینید. وقتی در حال انجام فعالیت هستید، نیازی نیست به آنر بند 5 ضربه بزنید تا آن را چک کنید، بلکه در طی 2 تا 3 ثانیه وقتی مچ دست خود را بلند می‌کنید صفحه روشن می‌شود.

آنر بند 5 هر سه مرحله خواب: خواب عمیق، خواب سبک و مرحله حرکات سریع چشم را ثبت می‌کند. هر زمانی که در طی خواب خود بیدار شوید آن را ردیابی می‌کند و کیفیت نفس کشیدن شما را نشان می‌دهد. برنامه سلامتی به شما اطلاع می‌دهد که چه میزان آب قبل از خواب خود باید بخورید، آیا در طی روز باید چرت بزنید یا نه، چه میزان ورزش برای بهتر کردن میزان خواب شما مورد نیاز است و ….

اگر مدت زمان زیادی را نشسته باشید، آنر بند 5 به شما هشدار می‌دهد که باید بلند شوید و کمی قدم بزنید.

عمر باطری آنر بند خوب است. بطور کل 14 روز باطری دارد. با استفاده متوسط باطری آن 4 تا 5 روز دوام می‌آورد و با استفاده بیشتر باطری 2 تا 3 روز کار می‌کند.

عملکرد آنر بند 5
عملکرد آنر بند 5

رای آخر درباره آنر بند 5

آنر بند 5 یک طراحی ساده با یک نمایش‌گر ضد خش دارد. ضد آب است، روی مچ به راحتی قرار می‌گیرد و عمر باطری بسیار خوبی دارد. ردیاب فعالیت و خواب از مشخصه‌های اصلی این بند هستند. روشنی نمایش‌گر که در اطراف 70 درصد است برای نمایش کافی می‌باشد.

بعضی از مشکلات آنر بند 5 این است که هیچ دکمه‌ای ندارد و در زمان شنا استفاده از آن کمی سخت می‌باشد. در کل، این یک بند سلامتی خوب است و کاربردهای بیشتری از نسل قبلی خود یعنی آنر بند 4 دارد.

منبع:gadgetsnow

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha

    • بله تو بازار ایران موجوده؛ خیلی از ساعت‌های هوشمند هستن که دارای این سنسور بوده و امکان سنجش فشار خون دارن