بررسی ساعت ورزشی گارمین فنیکس 6 ایکس

0
1760
بررسی گارمین فنیکس 6 ایکس
بررسی گارمین فنیکس 6 ایکس

گارمین یکی کمپانی‌های فعال در زمینه ساخت ساعت‌های هوشمند و ورزشی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. پس از بررسی ساعت هوشمند گارمین ویوو اکتیو 3، این بار نوبت به بررسی ساعت ورزشی گارمین فنیکس 6 رسیده است. گارمین فنیکس 6 ایکس یکی از ساعت‌های چندگانه ورزشی بسیار خوب است که می‌توانید در محیط‌های بیرون از آن استفاده کنید و از قابلیت‌های کاربردی آن لذت ببرید. در اینجا مشخصات، ویژگی‌ها، باتری و دیگر کارایی‌های Garmin Fenix 6X مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فنیکس 6 ایکس بزرگ‌ترین و بهترین ساعت خانواده گارمین می‌باشد که مشخصه‌های خوبی را در یک جا گردهم آورده است که بهترین آن صفحه نمایش بزرگ و عمر باطری زیاد می‌باشد.

اگر شما به دنبال بهترین مدل ساعت از خانواده فنیکس هستید و می‌خواهید یک ساعت ورزشی با قابلیت‌های یک ساعت هوشمند داشته باشید، گارمین فنیکس 6 ایکس همان ساعت ایده‌آل می‌باشد. هر چیزی که در ساعت ورزشی فنیکس 6 و فنیکس 6 اس می‌بینید، این ساعت دارد. Fenix 6X در یک محفظه بزرگ‌تر و به همراه یک صفحه نمایش بزرگ‌تر آمده است تا نقشه‌ها، ماتریکس‌ها، هشدارها و اخطارهای تلفن خود و بقیه چیزها را ببینید.

اگر می‌خواهید کمی بیشتر هزینه کنید، یک مدل فنیکس 6 ایکس با یک نمایش‌گر شارژ خورشیدی نیز وجود دارد تا زمانی که باطری شما در زمان پیاده‌روی و دوچرخه سواری کم شده است از آن بتوانید استفاده کنید.

در مقایسه با سری فنیکس 5 ایکس پلاس، 6 ایکس قابلیت‌هایی مانند صفحه نمایش بزرگ‌تر، طراحی باریک‌تر و ظریف‌تر، حافظه داخلی افزایش یافته و افزایش در عملکرد باطری GPS دارد.

این ساعت ورزشی تمام ویژگی‌ها مانند ردیاب ورزشی، نقشه برداری، تمرینات ورزشی و حالت‌های دیگر یک ساعت هوشمند پیشرفته را در خود جای داده است.

حالا در اینجا به بررسی 6 ایکس پرو می‌پردازیم تا ببینیم آیا دوباره گارمین تمام ویژگی‌های خوب خود را بکار برده است یا نه. با ویکی نقد همراه باشید.

گارمین فنیکس 6 ایکس
گارمین فنیکس 6 ایکس

طراحی گارمین فنیکس 6 ایکس

قبل از اینکه درباره مدل 6 ایکس صحبت کنیم، با مشخصه‌های کاربردی نسخه 6 ایکس سولار پرو (6X Pro Solar) آشنا می‌شویم.

این نسخه در محفظه 51 میلی متری آمده است که به طور مشخصی بزرگ‌تر از نسل قبلی گارمین 6 (47 میلی متری) و 6 اس (42 میلی متری) می‌باشد. 6 ایکس پرو وزن 93 گرمی دارد که کمی بیشتر از نسل قبلی گارمین است. قاب بزرگ‌تر فضای بیشتری برای رزولوشن نمایش‌گر و همچنین یک باطری بزرگ‌تر می‌دهد. نکته منفی این بزرگی این است که کمی برای مچ دست بزرگ می‌باشد. این اندازه بزرگ‌تر تجربه خواندن نقشه‌ها را بهبود می‌بخشد و میزان اطلاعاتی را که در زمان فعالیت می‌خوانید افزایش می‌دهد.

درست است که محفظه گارمین 6 ایکس پرو بزرگ شده است، اما قطر آن زیاد نمی‌باشد. سایز آن به 14.9 میلی متر کاهش یافته است.

از لحاظ زیبایی، 6 ایکس پرو در طراحی مشکی استاندارد وارد بازار شده است که دارای یک بند مشکی و بازل متالیک تیره می‌باشد. اگر به دنبال چیز جذاب‌‌تری هستید می‌توانید از میان بندهای متفاوت آن، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در زیر Fenix 6X Pro جایگاهی قرار دارد که سنسورهای نوری (HR و SpO2) را در کنار جایگاه شارژ USB مشاهده می‌کنید – درست مانند سری قبلی فنیکس 5.

در اطراف این ساعت هوشمند 5 دکمه قرار دارد. این دکمه‌ها نور سیاه، فعالیت‌ها و هدایت تمام داشبورد صفحه را برعهده دارند. تمامی مشخصه‌های درونی ساعت از طریق داشبورد قابل دسترسی هستند که هر کاری که ساعت انجام می‌دهد را بازبینی می‌کنند. مشخصه‌های استاندارد این ساعت ورزشی شامل آب و هوا، اطلاعات غروب خورشید، وضعیت ورزشی، اطلاعات تقویم، اخطارهای تلفن شما، موسیقی، ارتفاع سنج و استرس می‌شود.

فعالیت‌ها در یک منوی جداگانه قرار دارند، یعنی درست همان جاییکه می‌توانید گزینه‌های متنوع را ببینید و ردیابی را شروع کنید. همه فعالیت‌ها در صفحه نمایش داده نمی‌شوند، پس باید در منو بپرخید و فعالیت‌های چند گانه ورزشی را هدایت کنید که ممکن است گاهی اوقات کمی زمان‌بر باشد.

طراحی گارمین فنیکس 6 ایکس
طراحی گارمین فنیکس 6 ایکس

ردیاب ورزشی گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

در کل Garmin Fenix 6X Pro یک ساعت ورزشی بسیار قوی است که ردیاب سلامتی و ورزشی خاصی را به شما ارائه می‌دهد. بهترین چیزها در این ساعت: پیش بینی زمان دویدن، شرایط عملکرد، تاثیرات ورزشی، تاثیرات ورزش هوازی، تاثیرات ورزش ناهوازی، باطری بدنه، سازش گرمایی و سازش ارتفاع می‌باشد.

اگر می‌خواهید یک ساعت بسیار پیشرفته داشته باشید و می‌خواهید کمی هزینه کنید این همان ساعت ایده آل برای شما است که می‌توانید از ویژگی‌های زیاد آن استفاده کنید. خوشبختانه این دستگاه ردیابی GPS نیز دارد و اطلاعات زیادی را بعد از ورزش جمع آوری می‌کند.

اطلاعاتی مانند تعداد قدم‌ها و کیفیت خواب در کنار اطلاعاتی مانند اکسیژن خون و تاثیر ورزش هوازی و غیر هوازی را می‌توانید بدست بیاورید.

ردیاب ورزشی گارمین فنیکس 6 ایکس
ردیاب ورزشی گارمین فنیکس 6 ایکس

مشخصه‌های خارج از خانه گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

همواره دو مشخصه‌ نقشه و هدایت‌گر مدل‌های فنیکس یکی از ابزارهای کلیدی این ساعت‌ها بوده است که فنیکس را برجسته و ممتاز می‌کند. از یک لحاظ این ساعت منبع قویی از اطلاعات می‌باشد که بعضی از مشخصه‌های خوب مانند PacePro را پشتیبانی می‌کند. از لحاظ دیگر، جنبه حیاطی این ساعت هوشمند بسیار خوب است که وقتی در محیط بیرون سفر می‎کنید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سری 6 پرو، نقشه‌ها مخصوصا از لحاظ اطلاعات کاربران بهبود یافته‌اند. این به این معنی است که گارمین از اطلاعاتی استفاده می‌کند که میلیون‌ها نفر آنها را برنامه ریزی کرده‌اند و حرکات خود را ردیابی می‌کنند. از این طریق بهترین راهنمایی را بر اساس مسیرهای مشهور ارائه می‌دهد. این یک مشخصه بسیار خوب است، مخصوصا زمانی که در میان ناکجا آباد گم شده‌اید می‌توانید از آن استفاده کنید.

مشخصه‌های گارمین فنیکس 6 ایکس
مشخصه‌های گارمین فنیکس 6 ایکس

دقت ضربان قلب گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

6 ایکس تکنولوژی سنسور ضربان قلب بهینه را دارد. تکنولوژی سنسور برای مانیتور کردن ضربان قلب مداوم، اطلاعات خواب و راهی برای اندازه گیری شدت ورزش استفاده می‌شود.

از فنیکس در مسافت‌های مختلف استفاده شده است و بطور کل می‌توان به این نتیجه رسید که دقت اطلاعات ثبت شده ضربان قلب بسیار زیاد است.

در زمان ورزش بر روی تردمیل، فنیکس به نظر می‌رسد دقت خود را کمی از دست می‌دهد.

دقت گارمین فنیکس 6 ایکس
دقت گارمین فنیکس 6 ایکس

مشخصه‌های اسمارت واچ گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

همیشه گارمین به عنوان یک ساعت ورزشی شناخته می‌شد، اما توانایی‌های خود را به عنوان یک ساعت هوشمند بهبود بخشیده است.

مشخصه‌های آن در نسل قبلی یعنی گارمین 5 نیز وجود داشته است. مشخصه‌هایی مانند اخطارها و هشدارها، صفحه‌های قابل تنظیم از طریق برنامه ارتباطی گارمین و پرداخت گارمین (Garmin Pay) دارد. پس اصلا جای تعجب نیست که چرا اخطارها در گارمین فنیکس 6 ایکس پرو خیلی خوب کار می‌کنند. این اخطار نمایش بهتری در صفحه نمایش بزرگ‌تر گارمین دارند و خواندن اولین خط یک ایمیل یا یک پیام واتس آپ در این ساعت بسیار خوب است.

از طریق برنامه ارتباطی گارمین می‌توانید گزینه جواب دادن را انتخاب کنید. حال که صحبت از برنامه شد اجازه دهید بگوییم که گزینه‌های قابل دسترس دیگری در فروشگاه IQ وجود دارد که اطلاعات فنیکس را که نیاز بررسی بیشتر دارند را قابل استفاده می‌کند. همچنین از ردیاب سگ و .. نیز می‌توانید استفاده کنید.

هر فردی که می‌خواهد سریع راه برود و یا اینکه قصد رفتن به باشگاه دارد و می‌خواهد به موسیقی گوش بدهد، اما گزینه حمل کردن تلفن برای او سخت است، بهتر است از برنامه‌های پخش موسیقی‌ مختلف را از اسپاتیفای، دیزر و .. استفاده کند.

برنامه پخش موسیقی فنیکس 6 ایکس پرو خیلی خوب کار می‌کند و فقط چند کلیک لازم است تا یک موسیقی را از اکانت خود انتخاب کنید و آن را از طریق اینترنت تلفن و یا وای فای دانلود کنید.

بررسی گارمین فنیکس 6 ایکس
استفاده مفید گارمین فنیکس 6 ایکس

عمر باطری گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

یک قابلیت برجسته فنیکس 6 ایکس عمر باطری زیاد آن است. گارمین ادعا دارد که این ساعت می‌تواند 21 روز به عنوان یک ساعت هوشمند، 60 ساعت با استفاده از GPS، بیش از 15 ساعت از GPS و موسیقی به طور همزمان، 46 ساعت در حالت سفر و 80 روز در حالت استفاده بهینه از باطری کار کند.

نکته جالب توجه این است که 6 ایکس پرو عمر باطری بیشتری از نسخه 6 پرو دارد. عمر باطری این ساعت به میزان استفاده شما بستگی دارد.

مشخصه خوب دیگر باطری این است که بستگی به فعالیت شما دارد. اگر شما در حال دویدن هستید، باطری که در بالا نمایش داده می‌شود به شما می‌گوید که تا چند روز دیگر می‌توانید این کار را ادامه دهید. اگر پیاده روی آرام دارید و فقط یک ساعت برای شما باقی مانده، اما می‌خواهید بیشتر در بیرون بمانید، می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید و کمی بیشتر با آن کار کنید.

باطری گارمین فنیکس 6 ایکس
باطری گارمین فنیکس 6 ایکس

رای آخر درباره گارمین فنیکس 6 ایکس پرو

فنیکس ایکس پرو یک ساعت ورزشی با ویژگی‌های منحصر به فرد عالی است. این ساعت عمر باطری بسیار خوبی دارد و می‌توان در تنظیمات آن را تغییر داد. صفحه نمایش گارمین فنیکس ایکس پرو بزرگ است و اطلاعات زیادی را به نمایش می‌گذارد. در این ساعت می‌توان از ردیاب ورزشی و سلامتی استفاده کرد.

درست است که قیمت گارمین فنیکس کمی زیاد است، اما با قابلیت‌های کاربردی که دارد ارزش صرف هزینه بالا را دارد. چرا که در کنار یک ساعت ورزشی می‌توانید از قابلیت‌های یک ساعت هوشمند نیز استفاده کنید.

منبع: wareable

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha