بررسی Apple Watch SE: بهترین ساعت هوشمند برای همه مردم

0
271
بررسی اپل واچ اس ای

اپل واچ اس ای بعضی از مشخصه‌های پر ذرق و برق اپل واچ سری 6 را ندارد، اما تقریبا همه ویژگی‌های مهم این ساعت را در کنار همان طراحی با یک قیمت کم‌تر در یک ساعت مجزا گردهم آورده است.

ویژگی‌های مثبت:

  • طراحی زیبا و به روز
  • ردیاب سلامتی جامع و مفید
  • عملکردی عالی
  • قابل اعتماد، نرم افزار کاربردی آسان

ویژگی‌های منفی:

  • نمایشگر همیشه روشن ندارد

دقیقا چطور می‌توان اپل واچ را یک ابزار کاربردی بهتر کرد؟ در حال حاضر این ساعت مشخصه‌های خوبی داشته و یک گجت پوشیدنی با مهارت و کاربردی است که به‌راحتی با گوشی اپل واچ شما کار می‌کند. شاید جواب این سوال این باشد که بهترین گزینه این است که آن را ارزان‌تر از مدل‌های دیگر اپل واچ کرد. دقیقا این همین کاری است اپل واچ با اپل واچ SE انجام داده است. البته، کاهش قیمت برابر است با کاهش عملکرد، اما چقدر این موضوع بر روی اس ای تاثیر گذاشته و آیا این موضوع باید شما را از خرید این اسمارت واچ دلسرد کند؟

جواب این سوال نه است، این موضوع نباید شما را دلسرد کند. در حقیقت، این ساعت به‌گونه‌ای طراحی شده است تا مدل برتر اپل واچ امسال باشد. جالا با ویکی نقد همراه شوید تا به بررسی اپل واچ اس ای بپردازیم.

طراحی اپل واچ اس ای

طراحی اپل واچ اس ای

اپل واچ اس ای دقیقا شبیه اپل واچ سری 5 و 6 است. این صفحه نمایش 1.78 اینچی گلس تقویت شده Lon-X را دارد و 326 پیکسل در هر تراکم است. تاج دیجیتالی این ساعت با دکمه‌ای در زیر آن در کنار قرار دارد و کیس آلومینیومی آن احتمالا در دو ساعت 44 میلی متری و 40 میلی متری آمده است. البته می‌توان از بین رنگ‌های نقره‌ای، خاکستری و طلایی انتخاب کرد. اگر ظاهر اسمارت واچ سری 6 و 5 را دوست داشته‌اید احتمالا از ظاهر این ساعت نیز خوشتان خواهد آمد.

Apple Watch SE تنها در مدل آلومینیومی عرضه شده است و مدل سرسخت تیتانیومی و استیل ضدزنگ برای سری 6 باقی مانده است.

نمایشگر این ساعت همیشه سیاه است، چرا که مشخصه نمایشگر همیشه روشنی که در سری 6 و 5 مشاهده می‌کنید اپل واچ SE ندارد و فقط زمانی که دست خود را بلند می‌کنید و یا به صفحه ضربه می‌زنید زمان را نشان می‌دهد. اگر آخرین اپل واچی که استفاده کرده‌اید سری 3 یا سری 4 بوده است، این ساعت چیز جدیدی برای شما نخواهد بود و چیز زیادی را از دست نخواهید داد.

ساعت هوشمند اس ای وزن کمی داشته و فقط 36 گرم است. بند ورزشی Loop چیز خاصی به آن اضافه نکرده است و فقط پوشیدن این بند در طی روز و حتی شب بسیار راحت است. SE مشخصه ردیاب خواب WatchOS 7 را پشتیبانی می‌کند، پس اگر می‌خواهید این ساعت را وقت خواب بپوشید این ترکیب بسیار خوبی برای شما خواهد بود. تعویض بند مدت کوتاهی طول می‌کشد، پس اگر می‌خواهید یک بند فلزی در طی روز استفاده کنید و بند ورزشی یا سایر بندها را برای شب بگذارید، می‌توانید به‌راحتی و سادگی این کار را انجام دهید. شما می‌توانید بند این ساعت را به دلخواه خود تعویض کنید و از سایر بندها نیز استفاده کنید. خرید لوازم جانبی اپل واچ به شما کمک می‌کند تا تنوع لازم را ایجاد کنید.

ممکن است ظاهر این ساعت کمی برای شما بحث‌برانگیز باشد، اما به‌عنوان یک اسمارت واچ طوری طراحی شده تا همیشه بتوان آن را پوشید. این ساعت طراحی بسیار خوبی دارد به‌طوری که گاهی فراموش می‌کنید که آن را پوشیده‌اید تا اینکه یک ضربه لامسه‌ای به شما یادآوری کند.

اپل واچ اس ای

دستان خود را بشویید

باوجوداینکه این ویژگی اساسا یک مشخصه WatchOS 7 است، تایمر اتوماتیک دستان خود را بشورید، یکی از مشخصه‌های سلامتی و ردیاب تندرستی بسیار خوب و عالی اپل واچ اس ای است که خیلی خوب کار می‌کند. Apple Watch SE گوش می‌دهد و منتظر حرکات دستان شما می‌ماند. سپس تایمر 20 ثانیه‌ای را شروع می‌کند تا به شما یادآوری کند چقدر تلاش شما مفید بوده است. این مشخصه به‌طور حیرت انگیزی موثر است.

تایمر به شما می‌گوید چقدر زمان برای شستن گذاشته‌اید و شروع به شمارش معکوس می‌کند تا با یک ضربه به شما بگوید که وقت شستن به پایان رسیده است. حتی یک بخش مخصوص درباره داده‌های شستن دست‌ها در داخل برنامه سلامتی اپل وجود دارد. این مشخصه رویایی تمیزی سال 2020 است.

عملکرد اپل واچ اس ای

ردیاب سلامتی و خواب اپل واچ SE

مشخصه ردیاب خواب یک مشخصه جدید WatchOS 7 است. با بند درست، در هنگام خواب می‌توانید ساعت هوشمند اس ای را به‌راحتی بپوشید و این به‌طور اتوماتیک تشخیص می‌دهد کی باید بخوابید. حتی می‌توانید از Wind Down یک برنامه خواب قرار بدهید که تلفن را برای شب آماده می‌کند. البته میان‌بر مفیدی نیز به صفحه اصلی اضافه می‌کند تا که بتوانید برای مثال به تایمر، آلارم یا موسیقی دسترسی پیدا کنید. این هواس‌پرتی را کمتر می‌کند، درحالیکه ساعت فقط زمان را نشان می‌دهد و آلارم شما وقتی شما خواب هستید تاریک می‌شود.

داده‌ها و اطلاعات مربوط به خواب خیلی جامع نیست. لیستی از زمان خواب را نشان می‌دهد و اطلاعات دقیقی از نمودار فرایند خواب را نشان می‌دهد. ردیاب خواب یک کارکرد خوب در اپل واچ است و به شما کمک می‌کند تا تصویر کلی از سبک زندگی خود داشته باشید، اما این تجزیه و تحلیل عمیقی از الگوی خواب شما فراهم نمی‌کند. تاثیر زیادی بر روی باتری ندارد و در صورتی که از آن استفاده نکنید زمان بین شارژها را اضافه می‌کند که شاید مفید واقع شود.

ردیاب ورزشی عالی است. ورزش‌ها را می‌توان از طریق ساعت شروع کرد و ردیف کاملی از فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید وجود دارد. داده‌ها جمع می‌شوند و در داخل برنامه سلامتی اپل در کنار داده‌های فعالیت روزانه نشان داده می‌شوند. برنامه سلامتی جزئیات زیادی را نشان نمی‌دهد و در عوض هدف استفاده از سیستم زنگ‌های فعالیت (Activity Rings system) را ساده‌تر می‌کند. نظر این است تا هر زنگ را -اهدافی بر اساس جرکت، تمرین و ایستادن- هر روز بست که فهمیدن آن آسان است و انگیزشی خواهد بود.

اپل واچ اس ای برای دوندگان ماراتون و دوچرخه ‌سواران حرفه‌ای نیست. این ساعت اطلاعات جامعی از فعالیت روزانه سلامت فراهم می‌کند. اگر میزان کالری در طی یک روز سوزانده‌اید کمتر از حد معمول است، اگر ورزشی بیشتر از هفته قبل انجام داده‌اید به شما اطلاعات می‌دهد و به شما می‌گوید چقدر باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

در این ساعت هیچ سنسور الکتروکاردیوگرام (ECG) یا سنسور اکسیژن خون (SpO2) را نخواهید داشت، اما یک سنسور ضربان قلب در پشت دارد که ریتم‌های نامنظم در کنار تشخیص افتادن و کنترل صدا را ردیابی می‌کند. مشخصه آگاهی، تنفس اپل نیز حاضر است و ساعت می‌تواند طوری تنظیم شود تا به شما یادآوری کند تا هر روز زمانی را برای استراحت بگذرانید. همچنین به شما یادآوری می‌کند تا اگر زیاد نشسته‌اید هر یک ساعت بلند شوید و کمی راه بروید.

تمام این مشخصه‌ها با کمی اطلاعات از جانب شما کار خواهند کرد و تمامی اطلاعات به‌خوبی و در این برنامه نشان داده می‌شوند. ورزشکاران مشتاق ممکن است از کنترل اکسیژن خود در اپل واچ سری 6 لذت ببرند، اما برای دیگران اپل واچ اس ای همان گجت پوشیدنی است که نیاز دارند.

اپل واچ اس ای

استفاده از اپل واچ اس ای

مشخصه‌های سلامتی و تندرستی بخش بزرگی از این ساعت هستند و به‌خوبی کار می‌کنند. نوتیفیکیشن‌ها به‌طور ماهرانه‌ای کنترل می‌شوند. برای مثال اگر از توییتر استفاده می‌کنید و پیغامی برای شما آمده که عکس دارد در اپل واچ اس ای نشان داده می‌شود. هشدار لاسمه بسیار خوبی دارد و هر گاه مچ دست خود را بلند کنید، پیغام سریعا نشان داده می‌شود که بتوانید آن را سریع ببیند. حتی می‌توانید از روی مچ دست آن را دوباره توئیت کنید. این قابلیت فوق العاده است.

در سایر برنامه‌ها مانند ایمیل و .. نیز می‌توانید جواب بدهید، لایک کنید و یا اینکه پیغام را بدون اینکه تلفن خود را بردارید پاک کنید. اگر مدل سلولی را انتخاب کنید قادر خواهید بود تماس‌‌ها را دریافت و حتی تماس بگیرید، اما هنوز نمی‌توانید از مشخصه‌های تلفن در اپل واچ بدون بلوتوث یا وای فای استفاده کنید. صداها بلند و واضح هستند، این ویژگی وقتی دستان شما پر است بسیار مفید خواهد بود.

ساعت برنامه پرداخت اپل را پشتیبانی می‌کند، وقتی موسیقی در تلفن اجرا می‌شود موسیقی را کنترل می‌کند، فیس‌های مختلفی برای انتخاب دارد و سیری نیز در این ساعت وجود دارد. حتی می‌توانید Memoji درست کنید.

طول عمر باتری اپل واچ اس ای

باتری اپل واچ اس ای

می‌توان دو روز با این ساعت کار کرد تا اینکه نیاز به شارژ مجدد داشته باشد. این بستگی به استفاده شما دارد، اما با استفاده مداوم برای ردیابی ورزش و ردیابی خواب دو روز بیشتر دوام نخواهد آورد. استفاده از آن در طی شب چیزی بین 15 تا 25 درصد از باتری را مصرف می‌کند.

برداشت ما

اپل واچ اس ای تقریبا بدون عیب است و اپل بار دیگر به همه نشان می‌دهد چطور اسمارت واچ‌ها کار خود را انجام می‌دهند. اما آن مشخصه‌هایی که کم دارد چه می‌شوند؟ نبود نمایشگر همیشه روشن ممکن است بر روی استفاده روزانه تاثیر بگذارد.

پرداخت پول بیشتر بر روی اپل واچ فلزی ضدزنگ، سرامیکی یا هرمز اضافی است چرا که دقیقا شبیه یکدیگر هستند و عملکرد اس ای با پردازشگر سال گذشته عالی است. اما نمی‌توان تردید کرد و گفت که این ساعت با قیمت کمتری عرضه شده و برای خرید مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به بررسی ساعت اپل واچ 6 با این مدل بپردازید.

منبع: digitaltrend

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha