بررسی دوربین امنیتی آرلو پرو 3

0
246
بررسی دوربین امنیتی آرلو پرو 3
بررسی دوربین امنیتی آرلو پرو 3

Arlo Pro 3 یک دوربین امنیتی با قابلیت‌های بسیار زیاد است که قابلیت ذخیره ویدیو بر روی USB دارد. این دوربین یکی از بهترین دوربین‌های موجود در بازار است که فقط یک ایراد بارز دارد. البته ایراد این دستگاه را می‌توان در کنار قابلیت‌های خوب آن نادیده گرفت. کیفیت تصاویر خوب، طراحی زیبا، راحتی استفاده، نصب آسان و … از کاربردهای خوب این دستگاه یعنی آرلو پرو 3 می‌باشد.

وقتی صحبت از نصب دوربین‌های امنیتی می‌شود، انعطاف پذیری و راحتی نصب دو جنبه مهم برای افرادی است که از این دوربین‌ها استفاده می‌کنند و دائما با آنها سر و کار دارند. نصب این دستگاه بی‌سیم بسیار آسان می‌باشد و اصلا دردسرساز نیست.

آرلو پرو 2 (نسل قبلی) با یک طراحی ضد آب و مشخصه‌های بسیار خوب، خیلی سریع یکی از بهترین دوربین‌های امنیتی در بازار شد. اکنون، یک مدل جدید در بازار حضور دارد که پیشرفت‌ها و بهبودهای زیادی نسبت به نسل قبلی خود یعنی همان پرو 2 دارد.

درست است که در Arlo Pro 3 رزولوشن 4k را نخواهید داشت، اما مشخصه‌های کاربردی بسیار دیگری در آن وجود دارد. این دوربین یک انتخاب عالی برای آنهایی است که به دنبال یک دستگاه امنیتی عالی هستند. ما در اینجا به بررسی این دوربین امنیتی می‌پردازیم. پس برای آشنایی بیشتر با مشخصه‌ها و ویژگی‌های کاربردی این دوربین امنیتی با ویکی نقد همراه شوید.

بررسی آرلو پرو 3
آرلو پرو 3

طراحی آرلو پرو 3

اگر تا به حال سایر دوربین‌های امنیتی آرلو را دیده‌اید، خیلی سریع آرلو پرو 3 را با یک بار دیدن می‌شناسید و آن را در میان سایر برندها تشخیص خواهید داد. این دستگاه در طراحی خود شبیه سایر Arlo Ultra می‌باشد. یعنی آرلو پرو 3 دارای یک صورت سیاه با یک بدنه بیرونی سفید است.

در قسمت جلویی این دوربین‌ها، خود لنز را مشاهده می‌کنید که چراغ نورافکن بالای آن قرار دارد. در قسمت پایینی آرلو گیره‌های شارژ و همچنین یک دکمه برای باز کردن دستگاه وجود دارد که برای وارد و خارج کردن باطری از آن استفاده می‌شود. در پشت نیز پیچ نصب دستگاه قرار گرفته است.

مرکز اصلی SmartHub نامیده می‌شود که طراحی مشابه‌ای مانند نسل قبلی دارد. تمام آن سفید است و یک پورت اترنت (ethernet)، پورت USB برای ذخیره محلی و ورودی قدرت در آن وجود دارد. البته، داشتن چند قطب کمی سخت است. این سختی برای زمانی است که شما از چندین قطب برای سیستم‌های خانه هوشمند خود مانند Philips Hue و Samsung SmartThings استفاده می‌کنید.

در ضمن بهتر است بدانید که داشتن قطب منفعت زیادی دارد. یعنی به جای اینکه مستقیما دوربین‌ها را به وای فای وصل کنید می‌توانید از آن قطب استفاده کنید. پس ارزش این سختی را دارد.

در اینجا لازم به ذکر است که نمی‌توانید یک بسته وسایل اولیه به همراه SmartHub و یک دوربین بخرید. این به این معنی است که باید پول دو دوربین را پرداخت کنید که هزینه زیادی را در برمی‌گیرد. تمامی آنها در یک بسته قرار دارند.

طراحی آرلو پرو 3
طراحی آرلو پرو 3

نصب آرلو پرو 3

نصب دستگاه آرلو پرو 3 بسیار آسان است. برنامه آرلو در طی فرایند به شما کمک می‌کند دستگاه را به درستی نصب کنید و بعد دوربین‌های خود را متصل کنید. دستورالعمل بسیار ساده است و با کمی دقت به راحتی نصب می‌شود.

همین که دوربین‌ها را نصب کنید، می‌توانید تنظیمات خود را از طریق برنامه انجام دهید. هنگامی که دوربین‌ها را در داخل منزل استفاده می‌کنید می‌توانید آنها را طوری تنظیم کنید که زمانی که در منزل هستید آنها به طور اتوماتیک خاموش شوند. همچنین شاید بخواهید مدارهای حرکت را تنظیم کنید. با تنظیم مدارهای حرکتی مطمئن می‌شوید که دوربین‌ها حرکات داخل آن مدارها را دنبال می‌کنند و سایر قسمت‌ها را نادیده می‌گیرند.

اگر دوربین را در بیرون نصب کرده‌اید، شاید بخواهید حرکات جلوی در خانه خود را نیز دنبال کنید و مسیر عمومی که از جلوی خانه شما رد می‌شود را نادیده بگیرید. اگر آن را به درستی تنظیم کنید، باعث می‌شود که اخطارها و هشدارهای بی‌مورد را هر روز دریافت نکنید.

نصب آرلو پرو 3
نصب آرلو پرو 3

کاربردهای روزانه آرلو پرو 3

همین که همه چیز نصب شد، دوربین‌ها خیلی خوب کار می‌کنند و همه چیز شفاف است. اگر همه چیز را به درستی نصب کرده باشید، اصلا نیازی ندارید که به دوربین‌ها توجه خاصی داشته باشید. در صورتی به آنها توجه خواهید کرد که اتفاقی روی داده است و لازم باشد که مسیر ضبط دوربین را ببینید.

همانطور که ذکر شد، آرلو پرو رزولوشن 4k مانند بیشتر Arlo Ultra های گران قیمت ندارد، اما کیفیت آن هنوز بربر با 2k است. همانطور که در سال 2019 انتظار می‌رفت، دوربین‌ها مجهز به دید شب و دو گیرنده شنوایی شدند. مشخصه‌های هوشمند دیگری مانند زوم اتوماتیک و ردیاب حرکتی نیز در آن به وجود آمد. البته باید مطمئن شد که دوربین‌ها در زمان لازم فیلم‌های درستی می‌گیرند و ضبط می‌کنند. این دوربین پیشرفته می‌تواند تا 12x زوم کند و پشتیبانی HDR را نیز ارائه دهد.

نتیجه پایانی همان چیزی است که انتظار دارید. آرلو پرو 3 بهتر از آرلو پرو 2 است، اما به خوبی 4K Arlo Ultra نیست. این اصلا جای تعجب ندارد.

در طی روز رنگ‌ فیلم‌های ضبط شده در این دوربین بسیار خوب می‌باشد. این موضوع را مدیون پشتیبان HDR هستیم. نور دید شب ارائه شده توسط این دستگاه نیز بسیار خوب است و مطمئنا بهتر از سایر دستگاه‌های ارائه شده توسط رقیب‌ها می‌باشد. در بالای دوربین یک چراغ نورافکن نیز وجود دارد که در زمان نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید. این چراغ امکان دید بهتر در شب را می‌دهد.

مشخصه‌های دیگری نیز در این دستگاه وجود دارد که آن را از نسل قبلی متمایز می‌کند. برای مثال، پرو 3 گیرنده صوتی حذف صدای محیطی مشابه دارد که شنیدن صدا در محیط را خیلی بهتر می‌کند.

آرلو پرو 3 با سایر وسایل خانه هوشمند شما نیز تعامل دارد. این دستگاه منشی گوگل و الکسا آمازون را حمایت می‌کند و می‌توانید از آنها در کنار سایر وسایل استفاده کنید. متاسفانه، آرلو اعلام کرده است که برنامه‌ای برای حمایت از هوم کیت (HomeKit) امنیتی اپل ندارد. بنابراین انتظار نداشته باشید که تعامل زیادی با سایر هوم‌کیت‌ها داشته باشد، اما حداقل می‌توانید برنامه این دوربین امنیتی را باز کنید و مسیر دوربین‌ها را دنبال کنید.

گفته می‌شود که عمر باطری این دستگاه نسبتا خوب است. عمر باطری آرلو پرو 3 بین 3 تا 6 ماه می‌باشد که در مقایسه با کارایی آن بد نیست.

استفاده روزانه از آرلو پرو 3
استفاده روزانه از آرلو پرو 3

برنامه آرلو پرو 3

برنامه جدید و پیشرفته آرلو به نظر خوب می‌رسد و خیلی عالی کار می‌کند. گاهی اوقات ممکن است پیدا کردن تنظیمات اولیه کمی سخت باشد اما همین که به برنامه عادت کنید و بفهمید که چطور کار می‌کند، مشکل زیادی با آن نخواهید داشت.

به طور کل، برنامه این دوربین امنیتی به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. بخش «دستگاه‌ها» دید سریعی از دوربین‌ها را به شما می‌دهد، در حالیکه بخش «کتابخانه» لیستی از رویدادها را نشان می‌دهد. قسمت «حالت» راه‌های مختلفی برای مجهز کردن دوربین‌ها را بیان می‌کند. قسمت «تنظیمات» نیز همانطور که انتظار دارید، به شما اجازه می‌دهد در میان مشخصه‌های مختلف بچرخید و آن تنظیمات را اجرا کنید. به همین سادگی!

متاسفانه، همانطور که امروزه انتظار می‌رود، بعضی از مشخصه‌های این دوربین پولی هستند. با پرداخت پول می‌توانید به مدت 3 ماه از آنها استفاده کنید و در غیر این صورت لذت استفاده از مشخصه‌ها را از دست خواهید داد. مشخصه‌هایی مانند شناسایی وسایل و .. را می‌توان با پرداخت کمی پول استفاده کرد.

رای آخر درباره آرلو پرو 3

آرلو پرو 3 یک جانشین با ارزش برای نسل قبلی یعنی آرلو پرو 2 می‌باشد. این دستگاه یک گزینه خوب برای آنهایی است که می‌خواهند یک سیستم امنیتی خوب داشته باشند. این سیستم امنیتی تصاویر خوب، قابل اعتماد و با کیفیتی از خود ارائه می‌دهد.

درست است که قیمت این دستگاه کمی زیاد می‌باشد، اما مشخصه‌های عالی آن این دستگاه را یک وسیله ارزشمند کرده است. حقیقتا این دوربین امنیتی از سایر دستگاه‌های امنیتی که در بازار هستند بهتر است و کارایی بیشتری دارد.

منبع: techradar

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha