بررسی فیلم "هرگز به‌ندرت گاهی همیشه"

نقد و بررسی فیلم «هرگز به‌ندرت گاهی همیشه»

"هرگز به‌ندرت گاهی همیشه"، آخرین فیلم الیزا هیتمن، کارگردان فیلم موش‌های ساحل (2017)، یک داستان اجتماعی ترسناک است.
نقد فیلم پسران بد برای زندگی

نقد فیلم پسران بد برای زندگی – بازگشت لاورنس و اسمیت با نقش مارکوس...

پسران بد برای زندگی، سومین فیلم مجموعه فیلم های پسران بد است که اوایل سال میلادی جدید، به صورت جهانی اکران می‌شود. مارتین لاورنس و ویل اسمیت با نقش‌های مارکوس و مایک به سینما بازگشته‌اند.
نقد فیلم زنان کوچک

نقد فیلم زنان کوچک – انتخاب محتاطانه ولی ارزشمند گرتا گرویگ

پس از ساخت فیلم لیدی‌برد، گرتا گرویگ با دومین فیلم بلندش که اقتباسی از داستان زنان کوچک، نوشته لوییزا می الکات به پرده سینما بازگشته است. اگرچه ساخت اقتباسی از روی یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آمریکای شمالی کار سختی نیست، اما گرویگ توانسته امضای خودش را پای این کار بزند.
نقد انیمیشن فروزن 2

نقد انیمیشن فروزن 2 – ماجراجویی آنا و السا در جنگلی طلسم‌شده

جدیدترین انیمیشن شرکت دیزنی، نسخه دوم انیمیشن منجمد (یا فروزن) است که به تازگی در سینماهای سراسر جهان اکران شده است. در این قسمت شاهد ماجراجویی آنا و السا در جنگلی اسرارآمیز خواهیم بود.
نقد فیلم جواهرات نتراشیده

نقد فیلم جواهرات نتراشیده – درخشش آدام سندلر در درام جنایی برادران سفدی

آدام سندلر را به فیلم‌های طنزی که بازی کرده است می‌شناسیم. اما او گاهی آن‌قدر در فیلم‌های بدی بازی می‌کند که ارزش بازیگری‌اش را زیر سوال می‌برند. این موضوع برای فیلم «جواهرات نتراشیده»، ساخته برادران سفدی، صادق نیست.
نقد فیلم 1917

نقد فیلم 1917 – روایت جنگی برای پایان همه جنگ‌ها

سم مندس در جدیدترین ساخته‌اش، 1917، جنگ جهانی اول را بسیار باشکوه ولی در عین حال بسیار هم غم‌انگیز روایت کرده است. در 1917 با بلیک و اسکافیلد در ماموریتی بسیار خطیر همراه می‌شویم.
نقد فیلم هریت

نقد فیلم هریت: فراری شجاعانه از دنیای برده‌داری

نقد و بررسی فیلم هریت اثری است از بازیگر و کارگردان زن سیاه‌پوست آمریکایی، کیسی لمونز که در کارنامه‌‌اش، فیلم‌های جویبار ایو، دکتر هوگو، ولنتاین غارنشین، با من حرف بزن و ظهور یک سیاه‌پوست دیده می‌شود.
نقد فیلم امواج

نقد فیلم امواج : شاهکار تری ادوارد شولتز در درامی خانوادگی

فیلم امواج، ساخته تری ادوارد شولتز، فیلمی جاه‌طلب و اساسی است که پریشان‌حالی یک خانواده آمریکایی-آفریقایی را به نمایش می‌گذارد.
نقد فیلم دکتر اسلیپ

نقد فیلم دکتر اسلیپ: دنباله‌ای موفق از درخشش کوبریک

در این مقاله با نگاهی بر اقتباس‌ سینمایی کوبریک و رمان استفن کینگ از اثر هنری تحسین‌شده درخشش، به جذابیت‌ها و انتقادات وارد بر فیلم دکتر اسلیپ، اثر موفق و ارزشمند دیگری در ژانر ترس و وحشت می‌پردازیم.
نقد فیلم ال کامینو

نقد فیلم ال کامینو: فیلمی از دنیای برکینگ بد

نقد و بررسی فیلم ال کامینو: فیلمی از دنیای برکینگ بد اثری است از نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی، وینس گیلیگان که در کارنامه‌‌اش، فیلم هنکاک و سریال‌های برکینگ بد، بهتره با سال تماس گرفت و پرونده‌های ناشناخته دیده می‌شود.