مروری بر بازی ویدئویی Paradise Killer؛ آخرین شکار قاتل

0
11
بازی ویدئویی پاردایس کیلر 2020

به داستان‌های معمایی علاقه دارید؟ تا حالا فیلم و سریال‌های شرلوک (Sherlock) را تماشا کرده‌اید؟ هیچ‌وقت دوست داشته‌اید یک بازپرس ویژه قتل باشید و پرده از راز قتل‌ها بردارید؟ خب در دنیای واقعی که این حرف‌ها بیشتر شبیه رویاست ولی می‌توان این رویاها را در جهان بازی‌های ویدئویی دنبال کرد. بازی ویدئویی Paradise Killer می‌تواند شما را به رویاهایتان برساند. در این بازی یک سری قتل‌های مشکوک در مکانی به‌نام Paradise اتفاق افتاده است. حالا شما باید نقش یک کارآگاه را برعهده بگیرید. این کارآگاه دنبال راز قتل‌ها می‌رود. بقیه داستان چیست؟

در دسته‌بندی نقد و بررسی بازی با گیم‌های هیجان‌انگیز بیشتری آشنا شوید.

جزئیات فنی بازی

بازی ویدئویی Paradise Killer اثری دسته بازی‌های جهان آزاد (Open World) است. این بازی توسط کمپانی بازی‌سازی انگلیسی استودیو کایزن (Studio Kaizen) توسعه داده شده و توسط همین کمپانی به‌صورت گسترده پخش شده است. این بازی برای پلتفرم‌های محدودی طراحی شده است. پارادایس کیلر برای کامپیوترهای شخصی (PC) و کنسول نینتندو سوئیچ (Nintendo Switch) تولید شده. این بازی محتوای ماجراجویانه و مرموزی دارد.

مافیا بازی کن

بازی مافیا شباهتی زیادی به بازی Paradise Killer دارد. در بازی مافیا باید با چشمانی بسته دشمن را تشخیص دهید. تشخیص درست دشمن با اتهامات درست ارتباط مستقیمی دارد. جزیره رویایی Paradise محلی عجیب با انسان‌هایی عجیب است. جزیره‌ای که در آن با مخلوطی از عشق و خیانت روبه‌رو می‌شوید. یک سری قتل‌های عجیب و مرموز در این جزیره اتفاق افتاده. حالا شما باید وارد شهر شوید و معما را کشف کنید. می‌توانید به تمام ساکنین جزیره اتهام بزنید. یک سری مدارک و شواهد طی مراحل بررسی پرونده به دستتان می‌رسد. باید بتوانید این مدارک و سرنخ‌ها را جوری به‌هم متصل کنید که به مظنون و متهم اصلی و درست برسید.

بازی ویدئویی قاتل بهشت

دادستان خشن

بعد از بررسی سرنخ‌ها و پرونده‌ها باید در یک ساعت پایانی بازی در دادگاه نهایی حاضر شوید. در دادگاه نهایی شما در نقش دادستان حاضر می‌شوید. دادستان کسی‌ست که باید علیه مجرم یا متهم اعاده دادرسی کند و مجرم را به پیگرد قضایی محکوم کند. در طول بازی می‌توانید به‌ هرکسی که دلتان می‌خواهد اتهام بزنید. هیچ قانون خاصی در بازی وجود ندارد. هیچ محدودیتی برای اتهام زدن ندارید. همین آزادی‌عمل بازی را برای گیمرها لذت‌بخش‌تر می‌کند. معمولا در بازی‌های کارآگاهی قوانین و مسیر بازی طوری چیده می‌شود که شما فقط می‌توانید به تعداد افراد معدودی اتهام بزنید. حالا باید از تمامی شواهد استفاده کنید و متهم یا متهمان را به اشد مجازات محکوم کنید. آیا دادگاه قبول می‌کند؟ آیا عدالت اجرا می‌شود؟

ارتباط بین پرونده‌ها

یک سوال مهم در این نقطه مطرح می‌شود. اگر شخص اشتباهی را متهم کرده باشیم چه می‌شود؟ آیا همه گیمرها آخر بازی باید به یک متهم واحد برسند؟ جواب منفی‌ست. پایان بازی کاملا باز است. شما می‌توانید به‌صورت دلخواه برای هر شخصی پرونده بسازید. هر گیمر ممکن است به سرنخ متفاوتی برسد. سرنخ‌های متفاوت به پرونده‌های مختلف منجر می‌شود.
سرنخ‌ها به دوقسمت تقسیم می‌شوند. قسمت اول سرنخ‌های مرتبط با اشخاص و متهمان هستند. هر سرنخ به یک فرد ختم می‌شود. دسته دوم شواهد و مدارکی هستند که عملا به کسی ربطی ندارد و غیرقابل‌ استفاده در دادگاه هستند.

با هر متهم باید حداقل دوبار مصاحبه کنید یا از او بازجویی کنید. در ابتدا ادعاها و اعترافات آن‌ها را ثبت می‌کنید. بعد از رسیدن به اطلاعات جدید دوباره با این افراد صحبت می‌کنید و این بار حرف‌های متهم را با دانش و علم خودتان و اعترافات قبلی او مقایسه می‌کنید. اگر صحبت‌های افراد با اعترافات اولیه آن‌ها در تضاد است، باید حواستان را جمع کنید. به‌طور خلاصه بازجویی اولیه برای یافتن جواب نیست. بازجویی اولیه مقدمه‌ای برای شناخت افراد است. یعنی در این مرحله متوجه می‌شوید که با چه‌جور افرادی سروکار دارید و شناخت بیشتری از آن‌ها به‌دست می‌آورید. سیستمی در بازی وجود دارد که شواهد و متهمان را به هم وصل می‌کند. این سیستم بر پایه انگیزه قتل و قانع‌کننده بودن شواهد طراحی شده. وقتی پرونده را تمام می‌کنید حس رضایت و خوشحالی به شما دست می‌دهد.

بررسی بازی قاتلی در پارادیس

در لندن چه‌خبر است؟ نقد و بررسی بازی ویدئویی Watch Dogs Legion

شهر گناهکارها

شاید اگر در کل بازی فقط دنبال حل یک پرونده باشید بازی کمی خسته‌کننده بشود. به‌همین دلیل تیم سازنده علاوه‌بر پرونده قتل اصلی یک سری پرونده‌ها و جرائم مرتبط را هم در بازی قرار داده است. باید پرونده‌ها را دسته‌بندی کنید. متناسب با اولویت‌هایتان به هر جرم رسیدگی کنید. وقتی به جرم‌های فرعی رسیدگی می‌کنید از جریان طبیعی بازی خارج نمی‌شوید. ممکن است حین بازجویی از یک دزد یا یک قاچاقچی مواد مخدر یک سری سرنخ جدید در رابطه با قتل پیدا کنید.

خشم خدایان

کلا جلوه‌های بصری جزیره Paradise خیلی عجیب است. این جزیره محیط زیست بسیار عجیب و جالب‌توجهی دارد. ساکنان جزیره از خود جزیره هم عجیب‌تر هستند. آن‌ها خدایان بیگانه را می‌پرستند. آن‌ها برای احضار خدایان هر ساله چند انسان را قربانی می‌کنند. آن‌ها قبلا این کار را 24 بار در 24 جزیره مختلف انجام داده‌اند. اما همیشه ناموفق بوده‌اند و به‌طور تصادفی شیاطین را احضار کرده‌اند. اما ظاهرا این‌بار داستان در جزیره Paradise  فرق می‌کند. آن‌ها معتقدند که بعد از امتحان ناموفق 24 جزیره مختلف می‌توانند خدا را در جزیره Paradise ملاقات کنند. آن‌ها جزیره Paradise را مکانی کامل (Perfect) می‌دانند. در کل اهالی جزیره خیلی شبیه به انسان‌های نرمال نیستند اما بازی بسیار جذاب و سرگرم‌کننده‌ست.

کارآگاه کیست؟‌

شما باید در نقش زنی به‌نام لیدی لاو دایز (Lady Love Dies) بازی را پیش ببرید. این زن یک کارآگاه منفور میان اهالی جزیره‌ست. او قبلا به محل دیگری تبعید شده است. اما رئیس پلیس شهر درست شب قبل از جابه‌جایی و انتقال به جزیره Paradise کشته می‌شود. حالا این زن از تبعید فراخوانده می‌شود تا کشف کند که چه‌کسی، چرا و چگونه این کار را انجام داده. شما باید در جزیره بگردید و با کامپیوتر شخصی خودتان شواهد را جمع‌آوری کنید و نهایتا معمای این قتل مشکوک را حل کنید.

پاداشی برای کنجکاوی‌های شما

در بازی Paradise Killer کنجکاوی‌های شما توسط بازی پاداش داده می‌شود. در ازای یافتن هر سرنخ مقدار معینی کریستال خونین (Blood Crystal) دریافت می‌کنید. کریستال خونین (Blood Crystal) تنها وجه نقد بازی‌ست. شما می‌توانید با این کریستا‌ل‌ها سریع‌تر در شهر سفر کنید و اطلاعات بازار سیاه را خریداری کنید.
موزیک متن بازی خیلی جذاب و شنیدنی‌ست. هروقت از جستجو در مورد قتل و جرائم خسته می‌شوید، می‌توانید لب ساحل بروید و کمی استراحت کنید و بعد از تجدید قوا دوباره به روند اصلی بازی برگردید.

قاتلی در پارادایس

انسان چه‌طور متمدن شد؟ نگاهی به بازی Humankind بیاندازید.

هرگز ناامید نشوید

روند یافتن یک قاتل مثل گشتن دنبال سوزن در انبار کاه است. شما باید از صفر به صد برسید. زمان زیادی طول می‌کشد تا یک سرنخ به‌دردبخور پیدا کنید. تنها راه موفقیت در این مدل بازی‌ها صبر است. صبر درخت تلخی‌ست که میوه شیرینی دارد. در میانه‌های بازی خبری از سرنخ نیست و هیچ مدرکی پیدا نمی‌کنید. وقت دنبال یک شاهد می‌روید و از آپارتمان او برمی‌گردید در ناامیدترین حالت ممکن قرار می‌گیرید. اما وقتی کنار ساحل نشسته‌اید ناگهان یک شی زیر ماسه پیدا می‌کنید. این شی یک چاقوی زنگ‌زده و آغشته به خون است. چاقویی که مطمئنا آلت قتل است. وقتی رد این چاقو را می‌گیرید و اثر انگشت‌های روی چاقو را بررسی می‌کنید به چند متهم جدید می‌رسید. این متهمان قبلا اصلا در دایره اتهام شما نبوده‌اند. از این مرحله به بعد داستان بازی شکل دیگری پیدا می‌کند. در کل ناامید نشوید.

صدای ماشین‌تایپ

یکی از صداهای پس‌زمینه‌ای که روی بازی قرار دارد صدایی بسیار نوستالژیک است. در بسیاری از فیلم‌های قدیمی سکانس اول در جلوی دادگاه شروع می‌شد. درست جایی‌که عریضه‌نویسان دادگستری در حال تایپ کردن متن شکایت شاکیان هستند. این صدا همیشه در بازی شنیده می‌شود. شخصیت‌های بازی خیلی جذاب و گیرا طراحی شده‌اند. وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنید، دیالوگ‌های شما تایپ می‌شوند. صدای کلیدهای دستگاه تایپ خیلی نوستالژی و جذاب است. البته علاوه‌بر جذابیت و نوستالژی بودن، این صدای زمینه یک مزیت دیگر هم دارد. این صدا توجه گیمرها را به دیالوگ‌ها جلب می‌کند. در مکالماتتان با تمامی متهمان شما می‌توانید حرف هر متهم را جلوی نفر دیگری بزنید. یعنی باید جوری افراد را جلوه دهید که آن‌ها باور کنند تمامی کارهایشان توسط شریک جرمشان فاش شده است. باید بتوانید افراد را رسوا کنید و با روش‌های غیرخشونت‌آمیز از آن‌ها حرف بکشید.

عینک بدبینی بزنید

باید عینک بدبینی بزنید. وقتی وارد بازی می‌شوید روند کار طوری پیش می‌رود که به همه مشکوک می‌شوید. مثلا حین صحبت کردن با کارملینا (Carmelina) باید از او حرف بکشید. کارملینا معمار ارشد شهر Paradise است. او از Lady Love Dies متنفر است. وقتی کمی به او فشار بیاورید او صحبت‌های بسیار مهمی می‌کند و حین صحبت‌هایش سرنخ‌های بسیار زیادی به شما می‌دهد. او زیرآب همه شخصیت‌های بازی را می‌زند. حالا پرده از رازهای مهمی برداشته می‌شود و ابعاد بزرگی از ماجرا فاش می‌شود. اتفاقات سیاسی مهمی پشت پرده رقم خورده و دست افراد قدرتمندی در این ماجرا دخیل است. روابط بین افراد شهر خیلی جذاب است. شواهد و مدارک در چند نقطه با هم تلاقی پیدا می‌کنند. همه افراد شهر انگیزه کافی را برای قتل رئیس پلیس دارند. اگر توجه کافی به دیالوگ‌ها نکنید، خیلی ساده بخش مهمی از بازی را از دست می‌دهید. بازی آن‌قدر جذاب است که بارها شما را گیر می‌اندازد. فکرتان کاملا درگیر می‌شود. چرا این شخص به من دروغ گفت؟ چرا این شخص من را گول زد؟ و سوالاتی در ذهنتان مطرح می‌شود که خیلی جذاب است و گیمر را به چالش می‌کشد.

نمایی از بازی قاتلی در پارادایس 2020

عدم اطمینان

یکی از ویژگی‌های بازی Paradise Killer که شبیه شمشیر دولبه عمل می‌کند عدم اطمینان است. شما هیچ‌وقت از کافی بودن مدارکتان اطمینان ندارید. حتی وقتی قرار است وارد دادگاه شوید هم مطمئن نیستید که آیا مدارک و شواهدتان کافی‌ست یا خیر. این می‌تواند باعث جذابیت بیشتر بازی شود و شما را تا لحظه آخر مردد نگه دارد. از طرفی هم می‌تواند باعث شک و تردید زیاد گیمر شود و روی اعصاب بازیکن برود. پایان بازی مهم‌ترین بخش آن است. در واقع طعم پایان بازی‌ست که تا همیشه در ذهنتان می‌ماند. همین کمبود و نقص موارد باعث درگیری زیاد گیمر می‌شود و نهایتا پایانی بد را برای شما رقم می‌زند. درکل می‌توان گفت که بازی Paradise Killer اگرچه خیلی جذاب و هیجان‌انگیز است اما اصلا پایان خوبی ندارد و نمی‌تواند شما را نهایتا راضی نگه دارد و به اوج لذت برساند.

نگاه کلی

بازی ویدئویی پارادایس کیلر (Paradise Killer) اثری در دسته بازی‌های جهان آزاد (Open World) است. این بازی محتوایی کارآگاهی و معمایی دارد. در این بازی شما نقش کارآگاهی به‌نام Lady Love Dies را بازی می‌کنید. یک قتل مرموز در شهری خیالی به‌نام Paradise اتفاق افتاده و حالا شما باید با جستجو در این جزیره عجیب و بازجویی از همه افراد شهر راز این قتل را برملا کنید و مجرم یا مجرمان را به مجازاتی که حقشان است برسانید. این بازی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. بازی در کل حدود 10 ساعت طول می‌کشد و می‌تواند خیلی سرگرم‌کننده باشد. اگرچه پایان بازی خیلی خوب و خوشایند نیست اما اگر جز طرفداران بازی‌های معمایی و کارآگاهی هستید، بازی ویدئویی Paradise Killer می‌تواند برای شما بسیار جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

 

منبع: pcgamer

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha