مروری بر بردگیم رکب؛ هیجان کشورگشایی را تجربه کنید

0
11
بردگیم رکب

در بازی کندوتیری (Condottiere)، نقش افتخاری یک جنگ‌سالار قرن سیزدهم را بازی می‌کنید. حالا در ایتالیای رنسانس در حال رژه نظامی هستید. کمی توطئه، دغل‌کاری و اقبال نیاز دارید تا شهر‌هایی مانند فلورانس، ونیز، جنوا و رم را تصرف کنید. در این جنگ کارهای زیادی از دستتان برمی‌آید. به مزدوران خود فرمان دهید. شیرزن افسانه‌ای را فرا بخوانید تا الهام‌بخش مردان شما باشد. از کلیسا بخواهید که به خاطر شما پادرمیانی کند. حالا با یک مانور جسورانه دشمن خود را وادار به تسلیم کنید! هیجان‌انگیز به ‌نظر نمی‌رسد؟

تازه با دنیای بردگیم آشنا شدید؟ به دسته‌بندی نقد و بررسی بردگیم بروید و درمورد جالب‌ترین بردگیم‌ها بخوانید.

اسم بردگیم رکب به گوشتان خورده است؟ رکب دقیقا نسخه فارسی همین بازی‌ست. در طراحی‌های بازی کمی تغییر ایجاد شده است. به شما این احساس را می‌دهد که صده‌ها قبل در همین جغرافیا مشغول کشورگشایی بوده‌اید. پس خیالتان راحت باشد. این بازی به‌راحتی در دسترس است. اما این‌جا به بررسی این بردگیم براساس همان نسخه اصلی می‌پردازیم.

مستفیل بردگیم رکب را در ایران منتشر کرده و همین حالا می‌توانید این بردگیم زیبا را از طریق این لینک خریداری کنیدک: خرید بردگیم رکب

نحوه انجام بازی رکب 

رکب یک بازی کارتی‌ست. این بازی از نظر بلوف و شانس کمی هم چاشنی بازی پوکر دارد. برای رکب بازی کردن باید حداقل دو نفر باشید. بیشتر از 6 نفر هم نمی‌توانند با هم بای کنند. یک برد کوچک بازی دارید. در واقع یک نقشه‌ست که ایتالیا را به بخش‌هایی تقسیم می‌کند. برای تصرف این قلمروها باید با رقیبانتان مبارزه کنید. هدف این است: آن‌قدر قلمرو فتح کنید که تبدیل به بزرگترین رهبر ایتالیا شوید. در حالت بازی 2 یا 3 نفره، شما باید کلا شش منطقه یا چهار ناحیه مجاور را کنترل کنید. این در حالی است که در حالت بازی 4 تا 6 نفره، کنترل پنج منطقه یا سه ناحیه مجاور برای برد کافی‌ست.

شما در این بازی با جنگ‌سالاران دیگر برای فتح همه استان‌های ایتالیا می‌جنگید. این بازی با 10 کارت شروع می‌شود. یکی از بازیکنان ناحیه‌ای را برای رقابت انتخاب می‌کند و اولین کارت خود را بازی می‌کند. این کارت‌ها نماینده ارتش شما هستند. کارت‌ها دارای ارزش 1 تا 6 هستند. این ارزش نشان‌دهنده قدرت کارت‌هاست. هر یک از بازیکنان در نوبت خود یک کارت بازی می‌کنند یا کارت را به فرد دیگری واگذار می‌کنند. بازی تا آن‌جا ادامه پیدا می‌کند که همه کارت‌ها بازی یا واگذار شده باشد. در آن زمان، فردی که ارتش قوی‌تری داشته باشد، فاتح منطقه است. در این حالت، فرد برنده یکی از مکعب‌های کنترل خود را بر روی نقشه قرار می‌دهد و سپس ناحیه بعدی را برای رقابت انتخاب می‌کند. بازی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که یکی از ژنرال‌ها فتح‌های خودش را کامل کند. مثلا اگر با چهار نفر بازی می‌کنید و کنترل سه ناحیه مجاور را به‌دست بیاورید بازی تمام است.

ممکن است در ظاهر این بازی خیلی ساده به نظر برسد. اما موضوع به این سادگی‌ها هم نیست. کارت‌های مخصوصی در این بازی وجود دارند که می‌توانند برایتان دردسر ایجاد کنند. این منجر به جنگ‌هایی پیش‌بینی‌نشده خواهد شد. در این بازی می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید. مثلا مزدوران خود را دوبرابر کنید. آب‌وهوا را تغییر دهید. حتی کارت‌هایی وجود دارند که به‌کمک آن‌ها می‌توانید فورا به آتش‌بس برسید. البته اگر در این لحظه قدرتمند‌ترین ارتش را داشته باشید، بسیار به‌نفتان می‌شود.

کندوتیری

از نقشه کشیدن و استراتژی چیدن لذت می‌برید؟ بررسی بردگیم ریسک را بخوانید.

وقتی که کارت‌های مزدور شما تمام می‌شود و دیگر نمی‌توانید بازی کنید. حالا بقیه کارت‌های خود را در انتهای دور رو کنید. اما اگر بازیکنان دیگر هنوز کارت‌هایی برای بازی کردن داشته باشند، باید صبر کنید. منتظر نبرد بعدی بمانید. اگر در آخر دور، فقط یکی از بازیکن‌ها کارت مزدور داشته باشد، هر بازیکن می‌تواند دوباره کارت بردارد.

کمی شانس، کمی استراتژی

جنگ‌های زیادی در طول تاریخ نتایجی عجیب‌وغریب و شانسی داشته‌اند. بازی رکب هم بر این اساس بنا شده است. تا بازی تمام نشود، نمی‌توان نتیجه‌اش را پیش‌بینی کرد. حوادث زیاد و متنوعی در طول این بازی اتفاق می‌افتد. ممکن است تمام نقشه‌ها و معادلاتتان به‌هم بریزد. حالا به این فکر کنید که می‌خواهید استراتژی بچینید یا فقط با حوادث رو‌به‌رو شوید؟ تصمیم با شماست. تصمیم‌گیری و انتخاب‌های شما در این بازی بسیار مهم هستند. این تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌ها نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

می‌توانید استراتژی‌های مدیریتی مختلفی داشته باشید. ممکن است در ابتدا خود را ضعیف نشان دهید. وقتی خیال دیگر بازیکن‌ها راحت شد، قدرتتان را نشان دهید و همه را سوپرایز کنید. شاید هم منتظر بمانید تا رقیبتان کارت خاصی را بازی کند و بعد عکس‌العمل نشان دهید. امکان‌های مختلف دیگری هم وجود دارد. بهتر است بازی کنید و یکی‌یکی آن‌ها را کشف کنید. اگر در انتهای دور فقط شما کارت داشته باشید باید آن‌ها را رو کنید. حدس زدن و وانمود کردن چاشنی اصلی این بازی است.

قواعد این بازی ساده و آسان است. اگرچه کارت‌هایی با ویژگی‌های خاص در این‌جا وجود دارند، اما بازیکنان جدید خیلی زود با عملکرد آن‌ها آشنا خواهند شد. زمان استاندارد این بازی 45 دقیقه است. اما این زمان با توجه به تعداد بازیکنان، تجربه و شخصیت آن‌ها تغییر می‌کند. چیز‌های زیادی زمان این بازی را تحت تاثیر قرار خواهند داد. اما به طور کلی برای هر بازیکن 10 دقیقه در نظر بگیرید.

هرچه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، آشفتگی دهم بیشتر می‌شود. باید در چندین جبهه بجنگید. بازی‌های 2 تا 3 نفره ممکن است آشفتگی و هیجان چندانی نداشته باشند. بازی‌های 5 تا 6 نفره بیشترین هیجان و آشفتگی را ایجاد خواهند کرد. این‌جاست که کنترل این آشفتگی دشوار خواهد شد.

بازی کارتی رکب

بیایید به یک دنیای جدید برویم و همه‌چیز را از نو بسازیم: نگاهی به بردگیم کاتان بیاندازید.

کلام پایانی  

کار هنری صورت گرفته در این بازی شایان توجه است. در نسخه جدید این بازی می‌توان نبرد را به موارد بسیاری مانند کارزار انتخاباتی، رقابت دستفروشان برای گرفتن گوشه‌ای از خیابان و غیره گسترش داد. البته بسیاری همان نسخه اولیه بازی را ترجیح می‌دهند. این بازی می‌تواند اوقات خوبی را برایتان رقم بزند. قواعد این بازی کارتی آسان است. همه اعضای خانواده مخصوصا کوچک‌تر‌ها می‌توانند آن را یاد بگیرند. البته این بازی گاهی بر اعصاب افراد تاثیر می‌گذارد. زیاد تحمل شکست را ندارید؟ اگر شانس با شما یار نباید شاید بعد از چند دور شکست حسابی عصبانی شوید. بازی رکب برای افرادی که پوکر و بازی‌های سنتی را دوست دارند بسیار جذاب خواهد بود. اگر این بازی را با گروه مناسبی از افراد بازی کنید، قطعا تجربه‌ای به‌یاد‌ماندنی خواهید داشت.

 

منبع: islaythedragon

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha