نگاهی به بردگیم Blood Rage؛ خشمتان دنیا را نجات می‌دهد

0
7
بردگیم بلاد ریج

دنیای را نجات بده. آن هم قبل از این‌که آخرالزمان فرا برسد و همه‌چیز را در اعماق اقیانوس‌ها غرق کند و از بین ببرد. از دهکده‌ها سرقت کن قبل از آن‌که رقیب‌هایت آن‌‌ها را غارت کنند و به این وسیله نیرو جمع کن تا به کارت‌ها و هیولاهای بهتری دسترسی داشته باشی.

این‌ها کارهایی هستند که در بازی خشم خون باید انجام دهید. هر کدام از شما بازیکنان اعضای یکی از قبایل وایکینگی هستید که تلاش می‌کنند قهرمانانه بجنگند و دهکده‌ها را غارت کنند و برای خود غنائمی به‌دست بیاوردند. چهار قبیله‌ای در بازی حضور دارند: قبیله خرس‌ها که با گرز مبارزه می‌کنند، قبیله گرگ‌ها که با در هر دو دست خود اسلحه می‌گیرند، قبیله کلاغ‌ها که از نیزه استفاده می‌کنند و قبیله مارها.

به دسته‌بندی نقد و بررسی بردگیم بروید و با جذاب‌ترین بازی‌های رومیزی آشنا شوید.

انواع کارت‌ها در بازی

بازی خشم خون سه عصر دارد که هر دست آن با دریافت کارت آغاز می‌شود. تقسیم کارت در این بازی به صورت درفت کردن انجام می‌شود. در این شیوه به هر بازیکن تعدادی کارت داده می‌شود. او یکی از آن‌ها را برداشته و باقی را نفر بعدی می‌دهد و به همین طریق آن‌قدر کارت‌ها بین بازیکنان می‌چرخند تا همه کارت‌ها برداشته شوند. کارت‌هایی که بر می‌دارید شما را شگفت‌زده خواهند کرد. علاوه بر شگفت‌زدگی شما نسبت به کارت‌ها رقبایتان نگران و کنجکاو خواهید بود.

سه نوع کارت در بازی وجود دارد. کارت‌های نبرد که قدرت شما را هنگام مبارزه کردن افزایش می‌دهند. دومین دسته کارت‌های ارتقا دادن هستند که به شما قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاصی را می‌دهند. با استفاده از این ویژگی‌ها می‌توانید خود را به پیروز شدن نزدیک کنید. در آخر کارت‌های جستجو را داریم. این کارت‌ها امتیازهایی را به صاحبانشان می‌دهند. در ابتدای بازی همه بازیکنان شرایط یکسانی دارند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد ولی در طول بازی و در اثر دریافت کارت‌های مختلف هر بازیکن نحوه بازی کردن خود را از سایر بازیکنان متمایز می‌کند.

بردگیم خشم خون

به جنگ اژدها بروید: بررسی بردگیم Dungeons & Dragons

همه کارت‌های بازی محشر هستند و شما برای انتخاب کردن بین آن‌ها کار بسیار سختی را در پیش دارید. طوری‌که خیلی وقت‌ها مجبور می‌شوید پا روی خواسته خودتان بگذارید. در موقعیت‌هایی که بین انتخاب چند کارت به مشکل برخورده‌اید و نمی‌دانید که کدام‌یک را می‌خواهید بردارید علاوه بر نیاز خود به نیاز رقبا نیز فکر کنید. گاهی اوقات ممکن است شما کارتی را برندارید چون زیاد به آن نیاز ندارید. ولی بازیکنان دیگر با برداشتن همان کارت شما را به راحتی شکست بدهند. این‌جاست که بازی کردن بقیه حریف‌ها روی بازی شما هم تاثیر می‌گذارد و بازی جذاب می‌شود. ممکن است شما بخواهید حرکتی انجام دهید اما برای خنثی کردن نقشه‌های پلیدانه رقبایتان از انجام حرکت خود منصرف شوید و نوبت خود را برای ناکام کردن رقیبتان صرف کنید. پس علاوه بر کاری که قصد انجام آن‌را دارید باید به کارهای رقبایتان نیز بسیار توجه کنید.

خشم عامل پیروزی است!

تنها منبع مورد نیاز برای انجام بیشتر کارها خشم است. با استفاده از این منبع شما می‌توانید سازه‌هایتان را ارتقا دهید، مجسمه در صفحه بازی قرار دهید، مجسمه‌تان را در صفحه بازی جابجا کنید، قبیله‌تان را ارتقا دهید، به جستجو بروید و مهم‌تر از همه این‌که می‌توانید به‌وسیله خشمتان دهکده‌ها را غارت کنید و اموال آن‌را از آن خود کنید. پس به این ترتیب است که هرچه خشم بیشتری داشته باشید به پیروزی نزدیک‌تر هستید. علاوه‌بر این‌ها انجام یک سرقت موفق از یک دهکده می‌تواند سطح روستاهای شما را تا سه مرحله ارتقا دهد. این ارتقا محاسنی را هم به‌همراه دارد. مقدار امتیاز‌هایی که شما پس از هر بار پیروزی در جنگ به دست می‌آورید و همچنین تعداد مجسمه‌هایی که می‌توانید روی صفحه بازی داشته را افزایش می‌دهد. ضمنا میزان خشمی که هر دور به دست می‌آورید را نیز زیاد می‌کند. پس بدین ترتیب با داشتن خشم می‌توانید به یک دهکده حمله کنید و با حمله با دهکده‌ها می‌توانید کاری که در پیش دارید را آسان‌تر کنید.

افکارت را به زبان نیاور!

در این میان یک مشکل نیز وجود دارد. هنگامی‌که بازیکنان دیگر از قصد شما برای حمله به یک دهکده آگاه شوند می‌توانند به شما حمله کنند. به عبارت دیگر اعلام کردن قصد غارت یک دهکده می‌تواند گردابی درست کند که همه مجسمه‌ها و هرچه دارید را  ببلعد. جنگیدن در این بازی بسیار ساده است. برای این کار شما فقط باید یکی از کارت‌های خود را روی زمین بگذارید. سپس قدرت جنگی آن‌ را با قدرت جنگی مجسمه‌های خود جمع کنید. بازیکنی که بیشترین قدرت را داشت برنده جنگ است؛ به همین سادگی. البته جنگ در این جا تمام نمی‌شود. بازیکنی که در جنگ شکست بخورد تمام مجسمه‌های خود را از دست می‌دهد و این هزینه سنگینی است که برای شکست در جنگ باید پرداخت شود. مجسمه‌های مرده به والهالا می‌روند. همان‌جایی که هر وایکینگی در صورت کشته شدن در جنگ به آن‌جا می‌رود. البته آن‌ها تا ابد در والهالا نمی‌مانند. در آخر هر عصر مرده‌ها به دست صاحبانشان باز می‌گردند تا والهالا برای پذیرایی از کشتگان جدید جا داشته باشد. در آخر هر عصر به‌حدی این‌جا شلوغ می‌شود که به آستانه انفجار می‌رسد. ولی با اتمام عصر دوباره جا برای کشتگان دیگر باز می‌شود.

شانس هیچ‌جایی در این بردگیم ندارد!

وقتی از یک بازی فکری صحبت می‌کنیم پیروزی به خاطر این‌که شش آورده‌ایم یا باخت به دلیل این‌که یک آورده‌ایم کمی مسخره به‌نظر می‌رسد. خبر خوش؛ در بردگیم خشم خون هیچ مکانیزمی که با شانس مرتبط باشد، مثل تاس، وجود ندارد. حتی حرکت دادن مهره‌ها بر اساس کارت‌ها و میزان خشم بازیکن است. این واقعا جای خوشحالی دارد و یک نکته مثبت بسیار مهم است.

با دقت قدم بردارید

خشم خون یک بازی کارتی است که تک تک کارهایی که در آن انجام می‌دهید اهمیت دارد. این فکر را دور بریزید که بازی کردن یک کارت تنها یک نوبت است و تاثیر چندانی روی بازی نمی‌گذارد. تک‌تک کارت‌هایی که هر بازیکن بازی می‌کند روی نحوه بازی کردن همه افراد تاثیر دارد. در این بازی برداشتن کارت‌های مناسب، پیروزی در جنگ‌ها و داشتن استراتژی مناسب برای به دست آوردن بیش‌ترین امتیاز ممکن در کم‌ترین زمان اهمیت زیادی دارد. همچنین برای پیروزی باید به کارهای رقبا بسیار توجه کرد و در صورت نیاز مانع از انجام کارهای آن‌ها شد. این کار نه تنها باعث می‌شود که رقیبتان نتواند کاری که می‌خواهد را انجام دهد، بلکه به جذابیت بازی هم اضافه می‌کند.

اجزا بردگیم خشم خون

یک جنگ دریایی تمام‌عیار:  نگاهی به بردگیم Battleship

کارت‌ها قدرت بسیار زیادی دارند و با داشتن کارت‌های خوب و هوش بالا به‌سادگی می‌توان پیروز شد. در تصاحب مناطق و حرکت دادن مهره‌ها باید بسیار فکر کرد چون کارهای مهمی هستند. نباید آن‌ها را دست کم بگیرید. درکل حواستان به تک‌تک حرکت‌هایتان باشد. فکر کنید و هوشمندانه رفتار کنید. به‌علاوه جذابیت‌های بصری بازی را هم فراموش نکنید. مسجمه‌هایی در این بردگیم وجود دارد که هرکسی را به خود جذب می‌کند. طراحی زیبا و ساخت دقیق این مجسمه‌ها به‌حدی عالی انجام شده که نه تنها علاقه‌مندان به بردگیم بلکه هرکسی را قانع می‌کند که حداقل یک مرتبه این بازی را انجام دهد. البته این بازی مشکل‌هایی هم دارد.

به‌اندازه کافی هیجان‌زده‌تان نمی‌کند

یکی از مشکلات بازی این‌جاست که شما از هر لحظه آن به اندازه کافی لذت نمی‌برید. این بازی صرفا گرفتن تعدادی کارت و برنامه‌ریزی درمورد چگونگی بازی کردن آن‌ها برای به دست آوردن امتیاز بیشتر است. این به‌اندازه کافی هیجان ایجاد نمی‌کند. مشکل دیگر این است که همه کارت‌های بازی با هم متفاوت هستند. این یعنی گاهی اوقات رقبایتان کارتی را بازی می‌کنند و شما را متعجب می‌کنند که ‌آن ‌کارت در دست او بوده است. حتی ممکن است کارتی بازی شود که شما از وجودش بی‌خبرید. این باعث می‌شود برنامه‌ریزی‌هایتان زیاد درست از آب درنیاید و در طول بازی گیج و مبهوت باشید. علاوه بر این‌ها کارت‌ها اندازه کوچکی دارند و برای آن‌ها جاهای مخصوص در نظر گرفته شده است که از شما لذت لمس کردن کارت‌ها را می‌گیرد.

نگاه کلی

خشم خون (Blood Rage) یک بازی استراتژیک است و در آن از شانس هیچ خبری نیست. این‌جا باید هر قدم را با دقت بردارید اگر نه زمان زیادی نمی‌گذرد که عواقبش گریبان‌‌گیرتان می‌شود. باید دنیا را نجات دهید. برای این کار قدرت زیادی لازم دارید. برای رسیدن به این قدرت هرکاری که می‌توانید از انجام دهید. هرچه از دستتان برمی‌آید. کلید پیش‌برد این بازی خشم است. خشمتان را جمع کنید.
در آخر باید گفت اگر از فکر کردن و نقشه کشیدن بیشتر از هرچیزی لذت می‌برید، وقت را تلف نکنید و همین حالا سراغ این بازی بروید. اما اگر طرفدار بازی‌های پرسروصدا و هیجان‌انگیز هستید، شاید کمی ناامید شوید. اما در هرصورت حتما این بردگیم را امتحان کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha