بررسی اپلیکیشن KineMaster، ویرایشگر حرفه‌ای ویدئو

0
924
بررسی اپلیکیشن KineMaster، ویرایشگر حرفه ای ویدئو
بررسی اپلیکیشن KineMaster، ویرایشگر حرفه ای ویدئو

اپلیکیشن KineMaster یک برنامه فوق‌العاده برای ویرایش و تدوین ویدئو است که هم برای سیستم عامل iOS و هم برای اندروید عرضه شده و از یک رابط کاربری پیشرفته، با قابلیت‌های فراوان برخوردار است. امکانات بی‌نظیر و شگفت‌انگیز این برنامه در تدوین ویدئو باعث شده تا بسیاری از کارشناسان، این برنامه را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ویرایشگر ویدیو در سال 2019 انتخاب کنند.

شروع کار با برنامه KineMaster

برخلاف بسیاری اپلیکیشن‌ها، این برنامه از رابط‌کاربری تقریباً یکسانی در iOS و اندروید برخوردار است. هنگامی که برای اولین بار وارد این برنامه می‌شوید، یک صفحه اولیه به شما نمایش داده می‌شود که از طریق آن می‌توانید پروژه‌هایی که قبلا روی آن کار کرده‌اید را مشاهده کرده و یا اینکه یک پروژه جدید ایجاد کنید، همچنین در این صفحه یک کلید راهنما و یک کلید برای باز کردن کانال یوتیوب برنامه و یک برگه تنظیمات نیز وجود دارد.

هنگام ایجاد یک پروژه جدید، این برنامه از شما سؤال می‌کند که این ویدئو را به کدام یک از صورت‌های افقی، عمودی و یا مربعی می‌خواهید ایجاد کنید. این گزینه را با دقت انتخاب کنید، چراکه دیگر نمی‌توانید آن را تغییر دهید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کلیپ‌ها و تصاویری که می‌خواهید از آنها در هنگام تدوین استفاده کنید، مناسب قالب انتخابی شما باشند.

صفحات ابتدایی اپلیکیشن KineMaster
نمایی از صفحات ابتدایی اپلیکیشن KineMaster

پس از تعیین قالب ویدئو مورد نظرتان، وارد محیط ویرایش و تدوین این برنامه می‌شوید که بسیار شبیه نرم‌افزارهای تدوین ویدئو است. این برنامه ابزارهای مختلف و متنوعی دارد که در ادامه برخی از آنها را با هم بررسی می‌کنیم.

نوار کنترل: در سمت چپ صفحه یک نوار کنترل قرار دارد. این نوار شامل دکمه‌هایی برای undo و redo ( این دو گزینه مشابه بسیاری از نرم‌افزارها برای بازگردانی آخرین تغییرات انجام گرفته به حالت قبل و بالعکس مورد استفاده قرار می‌‌گیرد) و همچنین دکمه‌ای برای افزودن تصویر و تنظیمات پروژه و گزینه‌ای برای تنظیم نوار زمانی ویدئو می‌باشد.

پنجره فیلم: این بخش مانند اکثر نرم‌افزارها برای نمایش ویدئو به کار رفته و در مرکز صفحه قرار دارد. البته اگر روی دکمه نوار زمان در پایین صفحه کلیک کنید، پنجره فیلم به سمت چپ صفحه منتقل می‌شود.

حلقه رسانه در اپلیکیشن KineMaster
نمایی از حلقه رسانه در اپلیکیشن KineMaster

حلقه رسانه: حلقه رسانه در سمت راست بالای صفحه قرار دارد. این حلقه شامل چهار بخش است که می‌توانید از طریق آنها یک ویدئو، موسیقی، جلوه گرافیکی و یا یک لایه جدید به پروژه اضافه کنید. دایره قرمز رنگ درون حلقه رسانه نیز مربوط ضبط ویدئو است. به این معنی که می‌توانید یک ویدیو جدید را بر روی تلفن خود بصورت زنده ضبط کنید و یا از طریق میکروفون صدای مورد نظر خود را ضبط کرده و سپس آن را به پروژه اضافه کنید.

تنظیمات پیشرفته: این بخش شامل ابزارهای ویرایش و تدوین پیشرفته‌ای است که با انتخاب یک ویدیو و یا کلیپ صوتی در قسمت حلقه رسانه ظاهر می‌شوند و امکانات واقعا چشمگیری را بسته به نوع رسانه در اختیار شما قرار می‌دهند.

نوار زمان: این بخش در پایین صفحه قرار داشته و از طریق آن می‌توانید کلیه لایه‌های مربوط به کلیپ‌ها، جلوه‌ها و آهنگ‌های صوتی موجود در پروژه را مدیریت و ترتیب‌بندی کنید. در این نوار، اولین و بالاترین لایه مربوط به کلیپ اصلی است. کلیپ‌های این لایه همیشه در مجاورت یکدیگر هستند و هیچ وقت شکافی بین آنها وجود ندارد. اما در لایه‌های پایین‌تر می‌توانید در بین کلیپ‌ها و در فواصل زمانی جابجایی ایجاد کرده و آنها را برحسب نظر خودتان ترتیب‌بندی و جاگذاری کنید.

فروشگاه: تمامی جلوه‌ها، افکت‌ها و اسلایدهایی که می‌توانید از آنها در پروژه استفاده کنید در این بخش از برنامه قرار دارد. هرچند استفاده از برخی از این جلوه‌ها و افکت‌ها رایگان بوده اما استفاده از برخی دیگر نیاز به خرید اشتراک و پرداخت هزینه دارد.

انتشار و اشتراک‌گذاری: هنگامی که شما تدوین ویدئو خودتان را تمام کردید، زمان آن می‌رسد که خروجی کارتان را منتشر کنید. برای این کار این برنامه به شما امکان می‌دهد تا ویدئوتان را در سایت یوتیوب یا سایر شبکه‌های اجتماعی انتشار داده و با اینکه آن را به عنوان یک فایل بر روی حافظه تلفن همراه خودتان ذخیره کنید.

صفحه ویرایش و تدوین ویدئو در اپلیکیشن KineMaster
نمایی از صفحه ویرایش و تدوین ویدئو در اپلیکیشن KineMaster

فرآیند تدوین و ویرایش یک فایل ویدئویی

هنگام استفاده از این برنامه در نسخه iOS، باید فایل‌های مدنظرتان نظیر تصاویر و فایل‌های ویدئویی را آماده کنید. به عبارت دیگر در این نسخه برای اتصال به سرویس‌های آنلاین ذخیره فایل نظیر Dropbox یا Drive Google ادغامی وجود ندارد. بنابراین بهتر است قبل از شروع یک پروژه جدید در KinemMaster، کلیپ‌ها و تصاویرتان را بر روی حافظه گوشی، سازماندهی کنید. البته در نسخه اندروید این برنامه، امکان اتصال به Google Drive وجود دارد.

در ادامه نوبت به افزودن تصاویر و کلیپ‌ها می‌رسد. وقتی می‌خواهید یک عکس یا کلیپ ویدئویی را اضافه کنید، این برنامه به صورت پیش فرض آنها را به لایه اصلی اضافه می‌کند. اما شما می‌توانید با استفاده از دکمه لایه(Layer) در بخش حلقه رسانه، یک کلیپ یا عکس را به عنوان یک لایه جدید در زیر لایه اصلی نیز اضافه کنید.

حتما بخوانید:

بررسی اپلیکیشن Facetune: سلفی گرفتن با طعم هوش مصنوعی

هنگامی که شما یک کلیپ را به عنوان یک لایه جدید اضافه می‌کنید، آن کلیپ بالاتر از بقیه و بطور همزمان با لایه اصلی نمایش داده می‌شود، مگر اینکه از یک فیلتر یا افکت خاص برای تغییر آن استفاده کنید. در این بخش با کمی تمرین، می‌توانید از لایه‌ها و افکت‌های مختلف استفاده کرده تا جلوه‌های جالب و خلاقانه‌ای را ایجاد کنید.

نمایی از افزودن یک کلیپ به عنوان یک لایه جدید و ویرایش همزمان دو ویدئو
نمایی از افزودن یک کلیپ به عنوان یک لایه جدید و ویرایش همزمان دو ویدئو

پس از افزودن یک فایل ویدئویی، شما می‌توانید به سادگی آن را برش داده، بخشی از آن را قطع کرده و یا جابجا کنید. در حقیقت، گزینه‌های برش در این برنامه کاملاً پیشرفته طراحی شده‌اند و شما به سهولت می‌توانید با تنظیم بخش‌های انتخابی یک ویدئو آنها را برش داده و تدوین کنید.

افزودن افکت‌هایی مانند فیلترهای رنگی و سایر فیلترهای جذاب نیز از جمله قابلیت‌های دیگر این برنامه به شمار می‌آید که به سادگی با کلیک بر روی ویدئو مورد نظرتان می‌توانید فیلترهای موجود در برگه ویرایش را انتخاب کنید. اگر آنچه را که دوست دارید در لیست پیش فرض برنامه مشاهده نکردید، می‎توانید برای یافتن فیلترهای بیشتر به بخش فروشگاه KineMaster مراجعه کنید.

انواع فیلترها و افکت‌های مختلف در فروشگاه اپلیکیشن KineMaster
نمایی از انواع فیلترها و افکت‌های مختلف در فروشگاه اپلیکیشن KineMaster

برای اینکه خروجی کار را ببینید، شما می‌توانید دکمه پخش را فشار داده و فیلم تدوین شده را هنگام ویرایش تماشا کنید. اگر خروجی کار مطلوب بود، می‌توانید به سادگی آن را با کیفیت مورد نظرتان انتشار داده یا در صورت لزوم کیفیت آن را تنظیم کنید.

آیا استفاده از اپلیکیشن KineMaster رایگان است؟

در این برنامه، پس از اتمام پروژه و زمانی که خروجی کار را منتشر می‌کنید، متوجه خواهید شد که سمت راست بالای ویدیوی منتشر شده شما یک عبارت کوچک با عنوان “ساخته شده با KINEMASTER” وجود دارد. این بهایی است که برای دسترسی به این برنامه به طور رایگان پرداخت می‌کنید. (البته برخی نسخه‌های کرک شده این برنامه خصوصا برای اندروید منتشر شده که این محدودیت را رفع کرده‌اند.)

با این حال، اگر شما از این برنامه زیاد استفاده می‌کنید و خروجی کار برای شما اهمیت زیادی دارد، می‌بایست اشتراک تجاری این برنامه را خریداری کنید که مبلغی در حدود 5 دلار در ماه و یا 40 دلار در سال می‌شود. با این کار نه تنها نوشته بالای ویدئو حذف خواهد شد بلکه شما به تمام محتواهای تجاری شامل افکت‌ها و فیلترهای وجود در بخش فروشگاه این برنامه نیز دسترسی خواهید داشت.

نتیجه‌گیری

با توجه به مطالبی که در بالا به آنها اشاره شد، می‌توان با اطمینان گفت که KineMaster یکی از ساده‌ترین و در عین حال حرفه‌ای‌ترین برنامه‌های ویرایش و تدوین ویدئو بر روی تلفن همراه به شمار می‌آید که می‌تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران عادی و حتی حرفه‌ای را پوشش دهد.

البته دو محدودیت وجود دارد که می‌تواند در این برنامه بهبود یابد. اول عدم امکان تغییر نسبت ابعاد ویدئو از داخل ویرایشگر است و مورد دوم مدت زمان نسبتا زیادی که طول می‌کشد تا فایل‌های ویدئو طولانی در این برنامه ذخیره و منتشر شوند.

موارد بیشتر:

بررسی برنامه Duolingo، یکی از بهترین برنامه‌های رایگان آموزش و یادگیری زبان

اما در کل می‌توان گفت که KineMaster یک برنامه ویرایشگر ویدئو بسیار قدرتمند است. خصوصا اگر دائماً به دنبال ایجاد ویدئو و یا بازاریابی محتوا از طریق ساخت ویدئوهای جذاب هستید، خرید اشتراک این برنامه و استفاده از نسخه تجاری آن می‌تواند تمامی نیازهای شما را رفع کرده و این برنامه را به ابزاری بسیار مناسب برای شما تبدیل کند.

آیا تا به حال از اپلیکیشن KineMaster استفاده کرده‌اید؟ در بخش نظرات تجربه خودتان را با ما در میان بگذارید.

اقتباس شده از وب‌سایت elegantthemes

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
captcha